Pentagons nosūtīs papildspēkus uz Persijas līci pēc uzbrukumiem Saūda Arābijā

Lidmašīnu bāzes kuģis USS George H.W. Bush netālu no Haifas ostas

FOTO: AFP/SCANPIX

ASV nosūtīs papildspēkus uz Persijas līča reģionu pēc Saūda Arābijas un Apvienoto Arābu Emirātu (AAE) lūguma, darot to pēc dronu triecieniem Saūda Arābijas naftas rūpniecības objektiem, kuros ASV vaino Irānu, piektdien paziņoja ASV aizsardzības ministrs Marks Espers.

Irānas uzbrukums amerikāņu izlūkošanas dronam jūnijā pēc tam, kad Irāna bija sagrābusi Lielbritānijas naftas tankkuģi, apvienojumā ar uzbrukumu diviem Saūda Arābijas naftas rūpniecības objektiem pagājušajā sestdienā "ataino dramatisku Irānas agresijas eskalāciju", sacīja Pentagona vadītājs.

"Lai novērstu tālāku eskalāciju, Saūda Arābija lūdza starptautisku atbalstu, lai palīdzētu aizsargāt karalistes kritiski svarīgo infrastruktūru. Arī Apvienotie Arābu Emirāti lūdza atbalstu," teica Espers.

"Atbildot uz karalistes lūgumu, prezidents [Donalds Tramps] ir apstiprinājis ASV spēku dislocēšanu, kuri pēc dabas būs aizsardzības [spēki] un galvenokārt fokusēti uz pretgaisa un pretraķešu aizsardzību," sacīja ASV aizsardzības ministrs.

Šī papildspēku dislocēšana būs "mērena", sacīja ASV ģenerālštāba priekšnieks Džo Danfords. Viņš nekonkretizēja aprīkojuma tipu vai papildspēku precīzu skaitlisko lielumu, bet sacīja, ka dislocējamo karavīru skaits nebūs mērāms tūkstošos.

Uz augšu