"Dinamo" piedzīvo otro zaudējumu pēc kārtas; Indrašis nespēlē (8)

Rīgas "Dinamo" hokejisti
Rīgas "Dinamo" hokejisti Foto: Raimonds Volonts, "Dinamo Rīga"

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komanda no Latvijas Rīgas "Dinamo" sestdien sezonas otro izbraukumu uzsāka Maskavā, ar 1:4 (0:0, 0:2, 1:2) zaudējot Mika Indraša pārstāvētajai Maskavas "Dinamo" vienībai.

Pirmajā periodā krietni aktīvāki bija viesi. Rīdzinieki nomētāja maskaviešus ar 15:6, vairāk uzvarēja iemetienos (17:13) un vairākkārt spēlēja vairākumā, tai skaitā divas minūtes pieci pret trijiem, taču vārtus neguva.

Arī otrajā periodā Rīgas "Dinamo" spēlēja aktīvāk, taču pēdējās piecās minūtēs, ko ievadīja Sergeja Gimajeva noraidījums, mājinieki aktivizējās, un Maksims Tretjaks no saviem vārtiem dabūja izvilkt divas ripas, otro - četras sekundes pirms pārtraukuma.

Spēles rezultāts ātri mainījās mača beigās. Vispirms tukšos vārtos, rīdziniekiem nomainot Tretjaku pret sesto laukuma spēlētāju, no laukuma vidus iemeta Andrē Petersens. 59.minūtes sākumā vienīgos vārtus rīdziniekiem guva Nerijus Ališausks, bet vēl pēc 12 sekundēm galarezultātu 4:1 noformēja Dmitrijs Jaškins.

Indrašis, kurš šajā sezonā septiņās spēlēs guvis vienus vārtus, mačā nepiedalījās.

Sezonas pirmajā izbraukumā Latvijas komanda cieta trīs zaudējumus un iekrāja vārtu attiecību 3:16.

Pēc tam mājās ar 4:3 tika uzveikta Habarovskas "Amur", bet trešdien tika piedzīvota neveiksme 2:3 pret "Lokomotiv" hokejistiem.

Rīgas vienība ar sešiem punktiem astoņās spēlēs Rietumu konferencē saglabāja desmito vietu, bet maskavieši ar 11 punktiem deviņos dueļos pakāpās uz piekto vietu.

Pirmdien Rīgas komandai izbraukumā spēle ar Čerepovecas "Severstaļ", bet trešdien gaidāma spēkošanās ar Jaroslavļas "Lokomotiv".

Izbraukumā Ģirta Ankipāna un viņa palīgu rīcībā ir šādi hokejisti: vārtsargi - Kristers Gudļevskis, Maksims Tretjaks; aizsargi - Nerijus Ališausks, Uvis Balinskis, Kristofers Berjlunds, Sergejs Gimajevs, Roberts Mamčics, Ben Māršals, Kristaps Sotnieks, Kristaps Zīle; uzbrucēji - Kārters Eštons, Oskars Batņa, Jākobs Berjlunds, Daniels Bērziņš, Lauris Dārziņš, Andris Džeriņš, Koltons Gilīss, Ričards Grīnbergs, Roberts Lipsbergs, Rihards Marenis, Brendons Makmilans, Vitālijs Pavlovs, Miķelis Rēdlihs, Deivids Sarkanis, Antons Trastašenkovs.

Slimības dēļ šajā izbraukumā nedevās Dāvids Ulstrēms, bet savainojumu dēļ mājās palika Emīls Ģēģeris un Gints Meija. Uzbrucējs Patriks Zabusovs spēlē "Rīgas" komandas sastāvā Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) čempionātā, bet aizsargs Eduards Hugo Jansons un uzbrucējs Frenks Razgals palika Latvijā.

Rīgas "Dinamo" iepriekšējā sezonā līdz pat regulārā čempionāta pēdējai kārtai cīnījās par vietu Gagarina kausā, tomēr piekto gadu pēc kārtas Latvijas komanda palika bez KHL izslēgšanas turnīra.

Pirmajās četrās KHL sezonās rīdzinieki tika Gagarina kausa izcīņā, divas reizes sasniedzot otro kārtu, pēc tam Latvijas klubs vēl vienu reizi "play-off" spēlēja arī 2013./2014.gada sezonā.

Otro sezonu pēc kārtas regulārajā čempionātā katra komanda aizvadīs pa 62 spēlēm.