"Tet" investēs 31 miljonu eiro interneta infrastruktūrā un attīstībā

FOTO: Reuters / Scanpix

Telekomunikācijas uzņēmums "Tet" šogad interneta infrastruktūrā un attīstībā plāno investēt kopumā 31 miljonu eiro, tostarp 2019.gada astoņos mēnešos investīcijas veiktas 17,4 miljonu eiro apmērā, aģentūru LETA informēja kompānijas pārstāvji.

Kompānijā arī atzīmēja, ka, izveidojot starpvalstu optisko kabeļu tīklu "Baltic Net", "Tet" ir nostiprinājis pozīcijas interneta infrastruktūras eksportā.

Uzņēmuma pārstāvji informēja, ka "Tet" izveidoto starpvalstu optisko kabeļu tīklu "Baltic Net" patlaban veido desmit mezgli, kas savieno Tallinu, Viļņu, Stokholmu, Helsinkus, Kauņu, Frankfurti, Varšavu un Kijevu. Optiskais savienojums starp Rīgu un Viļņu spēj piedāvāt datu pārraidi ar ātrumu 100 gigabitiem sekundē. Pagājušajā nedēļā šāda maģistrāle atvērta arī uz Stokholmu. 

Pēc kompānijā minētā, "Baltic Net" prioritārais uzdevums ir sniegt nepieciešamo interneta ātrumu bankām, lielajiem datu centriem un citiem uzņēmumiem, kuriem ir svarīgi ātri un droši nosūtīt lielus datu apmērus, kā arī dot iespēju mobilajiem operatoriem nodrošināt 5G internetu.

LETA jau ziņoja, ka "Tet" grupas apgrozījums šogad pirmajā pusgadā bija 105 miljoni eiro, kas ir pieaugums par 6%, salīdzinot ar attiecīgo periodu 2018.gadā.

"Tet" pieder valstij AS "Publisko aktīvu pārvaldītājs "Possessor"" personā (51%) un Dānijā reģistrētajam "Telia Company" meitasuzņēmumam "Tilts Communications" (49%). "Tet" grupā ir uzņēmumi "Tet", "Citrus Solutions", "Lattelecom Technology", "Helio Media" un "Baltijas datoru akadēmija". "Tet" pieder 23% SIA "Latvijas mobilais telefons" daļu.

Uz augšu