Atklāts Zimbabves eksprezidenta Mugabes nāves iemesls

TVNET/LETA/AP
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 3
Zimbabves prezidents Roberts Mugabe
Zimbabves prezidents Roberts Mugabe Foto: Tsvangirayi Mukwazhi / TT NYHETSBYRÅN

Zimbabves bijušajam prezidentam Robertam Mugabem, kad viņš 6.septembrī slimnīcā Singapūrā aizgāja no dzīves, bija "progresējošs vēzis", pirmdien vēsta Zimbabves valdības laikraksts "The Herald".

Pēc tam kad 2017.gada novembrī Mugabe tika gāzts no amata, viņa veselības stāvoklis strauji pasliktinājās, un viņš regulāri apmeklēja Singapūru, lai tur saņemtu mediķu palīdzību.

"Mugabem bija progresējošs vēzis, un viņam bija jāpārtrauc ķīmijterapijas kurss, jo tas vairs nebija efektīvs," vēsta "The Herald".

Šo informāciju, svētdien Ņujorkā uzrunājot partijas atbalstītājus, atklātībai nodeva Zimbabves prezidents Emersons Mnangagva.

"Ārsti pārtrauca ārstēšanu vecuma dēļ, kā arī tāpēc, ka vēzis bija izpleties, un tam vairs nebija rezultātu," prezidenta teikto citē "The Herald".

Eksprezidenta ģimene iepriekš mudināja nepārspīlēt biežo Singapūras apmeklējumu nozīmi, skaidrojot, ka tie ir nepieciešami katarakta ārstēšanai.

2011.gadā tīmekļa vietne "Wikileaks" publicēja diplomātisko telegrammu, kurā bija teikts, ka Mugabem ir prostatas vēzis.

ASV Zimbabves vēstniecības diplomātiskajā telegrammā 2008.gadā bija izteikta prognoze, ka Mugabem atlicis dzīvot piecus gadus.

Sagaidāms, ka Mugabe nākammēnes tiks apglabāts galvaspilsētā Hararē nacionālo varoņu kapos.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 3

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu