Latviešu sportisti ar panākumiem noslēdz Baltijas autošosejas sezonu Pērnavā

Baltijas autošosejas sezonas noslēgums Pērnavā

FOTO: Publicitātes foto

Svētdien, 22. septembrī, Pērnavas “auto24ring” trasē norisinājās Baltijas autošosejas čempionāta noslēguma posms, kurā vicečempiona titulu prestižajā “BGT PRO” klasē izcīnīja Artūrs Batraks. “Formula Easter” klasē par čempionu kļuva Raitis Mūrnieks, bet vicečempiona titulu izcīnīja Itālo Alsiņš. 

Aukstos, bet sausos apstākļos svētdien tika noskaidroti atlikušie čempionu tituli Baltijas autošosejas čempionātā. Viena no lielākajām intrigām bija par titulu prestižajā “Baltic GT PRO klasē”, kur uz čempionu titulu bez lietuviešu un igauņu sportistiem pretendēja arī Artūrs Batraks (Lamborghini Huracan). 

Pirmajā “Baltic Touring Car” BGT PRO braucienā Artūram Batrakam no otrās starta vietas izdevās apsteigt ātro igauņu braucēju Oliveru Tirmā (Porsche GT3) un svinēt uzvaru ar 0,6 sekunžu pārsvaru. Tikmēr otrais brauciens izvērtās dramatisks. Brauciena laikā, kad Olivers Tirmā veica apdzīšanas manevru, Artūram Batrakam neizdevās savaldīt automašīnu, tā sagriezās un izslīdēja no trases, kā rezultātā latviešu sportists finišēja ceturtajā vietā braucienā un otrajā vietā posmā. Uzvaru posmā un čempionu titulu izcīnīja igauņu braucējs Raivo Tamms (Porsche GT3). Čempionāta kopvērtējumā abus šķīra vien 3 punkti. 

FOTO: Publicitātes foto

Kopumā Artūram Batrakam 2019. gada sezona bijusi notikumiem bagāta – ar kāpumiem un kritumiem - izcīnīta viena uzvara, divas otrās vietas un piedzīvota viena izstāšanās, kā arī uzstādīts jauns Biķernieku apļa laika rekords salonautomašīnām (1:18,939).

FOTO: Publicitātes foto

“Baltic GT AM” klases čempionam Robertam Rodem noslēguma posms nebija tik veiksmīgs – pēc uzvaras pirmajā braucienā, sportists tehnisku iemeslu dēļ neizbrauca uz starta otrajā braucienā. Rezultātā izcīnīta trešā vieta posmā. Jānis Hāns šajā klasē izcīnīja otro vietu un nodrošināja trešo vietu sezonas kopvērtējumā. 

FOTO: Publicitātes foto

Noslēguma posmā tika noskaidrots arī “Formula Easter” čempiona titula ieguvējs. Abos braucienos nepārspējams bija Raitis Mūrnieks, aiz sevis atstājot Itālo Alsiņu, kuram vicečempiona tituls, un vācieti Hartmutu Heidiki. 

FOTO: Publicitātes foto

Uzvaru “Formula Mondial” klasē noslēguma posmā izcīnīja Andris Griķis, kurš čempiona titulu nodrošināja posmu pirms čempionāta beigām. 

FOTO: Publicitātes foto

Ar latviešu licenci startējošais krievu sportists Andrejs Jušins sezonu jaunajā Baltijas TCR klasē noslēdza 5. vietā posmā un 4. vietā sezonas kopvērtējumā, piekāpjoties ātrajiem lietuviešu sportistiem. 

FOTO: Publicitātes foto

Kopvērtējuma Top-3 Baltic GT PRO klasē:

Raivo Tamms 133 punkti

Artūrs batraks 130 punkti

Egidijus Gutaravičius 125 punkti

Kopvērtējuma Top-3 Baltic GT AM klasē:

Roberts Rode 168 punkti

Marius Dijokas 111 punkti

Jānis Hāns 69 punkti

Kopvērtējuma Top-3 Formula Mondial klasē:

Andris Griķis 235 punkti

Jāks Kūls 127 punkti

Tāvi Krons 115 punkti

Kopvērtējuma Top-3 Formula Easter klasē:

Raitis Mūrnieks 208 punkti

Itālo Alsiņš 155 punkti

Hartmuts Heidike 73 punkti

Kopvērtējuma Top-5 TCR klasē:

Džiugas Tovilavičius 188 punkti

Julius Adomavičius 176 punkti

Ramūnas Čapkauskas 129 punkti

Uz augšu