Tankkuģis "Stena Impero" pamet Irānas ūdeņus

FOTO: Reuters/ScanPix

Zem Lielbritānijas karoga reģistrētais naftas tankkuģis "Stena Impero", kas pirms vairāk nekā diviem mēnešiem tika aizturēts Hormuza šaurumā un līdz šim atradās Bandarabas ostā Irānā, devies tālāk ceļā, otrdien pavēstīja navigācijas tīmekļa vietne.

Irānas valdības pārstāvis Ali Rabiei vēl pirmdien pavēstīja, ka "juridiskais process ir pabeigts" un Zviedrijai piederošais kuģis var brīvi doties tālāk.

"Kā liecina uzņēmuma "Planet Labs" iegūtie satelītattēli, "Stena Impero" vairs nav noenkurots" savā līdzšinējā atrašanās vietām tviterī pavēstīja "TankerTrackers.com". "Tas tur atradās kopš augusta otrā nedēļas".

"Stena Impero", kas pieder Zviedrijas kompānijai "Stena Bulk" un kam ir Lielbritānijas karogs, bija ceļā uz Saūda Arābiju, kad tas tika aizturēts. Uz kuģa atradās 23 apkalpes locekļi, arī viens Latvijas valstspiederīgais.

4.septembrī humānu apsvērumu dēļ Irāna atbrīvoja septiņus apkalpes locekļus, arī Latvijas valstspiederīgo.

"Stena Impero" aizturēšana 19.jūlijā notika dažas stundas pēc tam, kad Lielbritānijas aizjūras teritorijas Gibraltāra varasiestādes bija paziņojušas, ka par 30 dienām pagarina Irānas tankkuģa "Grace 1" aizturēšanu. Kuģi, kam bija Panamas karogs, britu jūras spēki bija aizturējuši pirms divām nedēļām aizdomās par Eiropas Savienības sankciju pret Sīriju pārkāpumu.

Irāna noliedza, ka "Stena Impero" aizturēšana būtu bijusi atbilde uz "Grace 1" aizturēšanu.

Kā skaidroja Irānas pārstāvji, "Stena Impero" aizturēts, jo tas nav atsaucies uz signālu par nonākšanu briesmās, kā arī pēc uztriekšanās zvejas kuģim izslēdzis retranslatoru.

Gibraltārs 18.augustā "Grace 1" atbrīvoja. "Grace 1" nosaukums tagad ir "Adrian Darya 1" un tam ir Irānas karogs.

Uz augšu