Mūzikas namā "Daile" pirmizrāde: "Vilis Daudziņš. Plūdons un Upes dievs"

"Vilis Daudziņš. Plūdons un Upes dievs" FOTO: publicitātes

26. septembrī plkst. 19.00 Mūzikas namā Daile Viļa Daudziņa autordarbam, poētiskai lekcijai "Vilis Daudziņš. Plūdons un Upes dievs" 2019./2020. notiks Mūzikas nama Daile sezonas pirmizrāde.

“Daiļlasīšana līdzās teātrim un dziedāšanai ir viens no cēlākajiem un augstākajiem izpriecas avotiem un viens no lietderīgākajiem un ieteicamākajiem sabiedrības laika kavēkļiem. Pacilādama jūtas un izglītodama prātu, daiļlasīšana veicina sabiedrības estētisko ieražu izdaiļošanu,” tie ir Viļa Plūdoņa vārdi no viņa sarakstītās grāmatas “Deklamācija jeb daiļlasīšana”.

Lekcijas autors Vilis Daudziņš nolēma sekot dzejnieka aicinājumam, un tas tiek nodots skatītāju vērtējumam ar cerību, ka priekšnesums pacilās skatītāju jūtas, izglītos prātu un izdaiļos estētiskās ieražas.

Skatītāju uzmanībai tiks piedāvātas vairākas, līdz šim mazāk zināmas, Viļa Plūdoņa balādes Jaunā Rīgas teātra aktiera Viļa Daudziņa lasījumā.

Četri  lieliski mūziķi Ieva Nīmane, Artūrs Bērziņš, Ernests Mediņš un Jēkabs Nīmanis caurvīs lasījumu ar īpaši šim poētiskajam lasījumam radītu mūziku.

Tajā skanēs jutekliski tēlojumi, asinis stindzinošas balādes un heroiskas poēmas. Lai klausītājiem sniegtu pilnīgāku ieskatu Plūdoņa poēzijā, katru tēlojumu ievadīs neliels komentārs. Tas būs stāsts par mākslinieku ar neatkārtojamu muzikalitāti un ritma izjūtu, virtuozu vārda meistaru, balāžu un poēmu karali. Cilvēku, kurš kļuva par upes dievu Plūdoni.

27. septembrī plkst. 19 poētiskās lekcijas "Vilis Daudziņš. Plūdons un Upes dievs" pirmizrāde notiks Vidzemes koncertzālē Cēsis”.

Izrāde divās daļās, divu stundu ilga. Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv.

Uz augšu
Back