Tankkuģis "Stena Impero" beidzot pametis Irānas ostu

FOTO: SIPA/Scanpix

Zem Lielbritānijas karoga kuģojošais tankkuģis "Stena Impero", kuru jūlijā aizturēja Irāna, sācis pārvietoties un piektdien pametis Irānas Bandarabas ostu, liecina uzņēmuma "Refinitiv" dati par kuģošanas maršrutiem.

"Stena Impero" kā savu jauno galamērķi uzrāda Rašida ostu Dubaijā, kas atrodas 250 kilometru attālumā. Braucot parastā ātrumā, tankkuģim to vajadzētu sasniegt pusdienas laikā.

"Stena Impero", kas pieder Zviedrijas kompānijai "Stena Bulk" un kam ir Lielbritānijas karogs, bija ceļā uz Saūda Arābiju, kad tas 19.jūlijā tika aizturēts. Uz kuģa atradās 23 apkalpes locekļi, arī viens Latvijas valstspiederīgais.

4.septembrī humānu apsvērumu dēļ Irāna atbrīvoja septiņus apkalpes locekļus, arī Latvijas valstspiederīgo.

"Stena Impero" aizturēšana 19.jūlijā notika dažas stundas pēc tam, kad Lielbritānijas aizjūras teritorijas Gibraltāra varasiestādes bija paziņojušas, ka par 30 dienām pagarina Irānas tankkuģa "Grace 1" aizturēšanu. Kuģi, kam bija Panamas karogs, britu jūras spēki bija aizturējuši pirms divām nedēļām aizdomās par Eiropas Savienības sankciju pret Sīriju pārkāpumu.

Irāna noliedza, ka "Stena Impero" aizturēšana būtu bijusi atbilde uz "Grace 1" aizturēšanu.

Kā skaidroja Irānas pārstāvji, "Stena Impero" aizturēts, jo tas nav atsaucies uz signālu par nonākšanu briesmās, kā arī pēc uztriekšanās zvejas kuģim izslēdzis retranslatoru.

Gibraltārs 18.augustā "Grace 1" atbrīvoja. "Grace 1" nosaukums tagad ir "Adrian Darya 1", un tam ir Irānas karogs.

Uz augšu