Latvijas šķēpmetējas nekvalificējas PČ pamatsacensībām (1)

Madara Palameika
Madara Palameika Foto: Reuters/ScanPix

Latvijas šķēpmetējas Madara Palameika, Līna Mūze un Anete Kociņa pirmdien Dohā pasaules čempionātā (PČ) vieglatlētikā nepārvarēja kvalifikācijas sacensības.

(Papildināts viss teksts.)

Kvalifikācijas sacensību pirmajā grupā šķēpa mešanā neviena no 16 sportistēm nesasniedza kvalifikācijas normatīvu 63,50 metri.

Madara Palameika ar 59,95 metriem pirmajā mēģinājumā ieņēma desmito vietu ar minimālām izredzēm kvalificēties pamatsacensībām pēc otrās grupas mačiem, bet Anete Kociņa pēdējā trešajā mēģinājumā sasniegtajiem 56,70 metriem ierindojās 13.vietā grupā. Labāko rezultātu 63,48 metri sasniedza ķīniete Šijina Liu.

B grupā Līna Mūze sacensības sāka ar 55,66 metriem, bet turpinājumā rezultātu uzlabot nespēja. Tas viņai deva vien 14.vietu 15 sportistu konkurencē.

Grupā uzvarēja ķīniete Huihui Lju, kura šķēpu raidīja 67,27 metru tālumā. Vēl tikai Vācijas sportiste Kristīne Husonga sasniedza kvalifikācijas normatīvu, metot 65,29 metru tālumā. Savukārt kā pēdējā pamatsacensībās iekļuva čehiete Irena Šediva, kura aizmeta 60 metrus un 90 centimetrus.

Kopvērtējumā Palameika ierindojās 18., Kociņa 24. un Mūze 27.vietā no 31 startējušās šķēpmetējas.

No Latvijas trijotnes šosezon vislabāko rezultātu sasniegusi tieši Mūze, kura ar 64,87 metriem ieņem devīto vietu pasaulē, Palameika ar 63,22 metriem ir 21.pozīcijā, bet Kociņa ar 61,10 metriem ieņem 34.vietu.

Kociņa šķēpa mešanas sektorā atgriezās vien augusta beigās, kad no pasaules čempionāta normatīva (61,50 metriem) atpalika par 40 centimetriem, taču ar to bija gana, lai saņemtu rīkotāju ielūgumu.

Pirms diviem gadiem Londonā Kociņa ar 62,26 metriem palika 13.vietā, no iespējas piedalīties finālā atpalika par četriem centimetriem, bet Palameika ar 59,54 metriem palika 21.pozīcijā.

200 metros priekšsacīkšu kārtu nepārvarēja Gunta Vaičule, kura 200 metrus noskrēja 23,32 sekundēs, un Sindija Bukša, kura distanci veica 23,53 sekundēs.

Pasaules čempionāts līdz 6.oktobrim norisināsies Kataras galvaspilsētā Dohā. Čempionāts notiks desmit dienas, sadalot medaļu komplektus 49 disciplīnās.

Latviju šajās meistarsacīkstēs pārstāvēs 12 sportisti.

Kopš 1993.gada, kad notika ceturtais pasaules čempionāts Vācijā, Latvijas izlase ir piedalījusies visos čempionātos ar vismaz deviņu sportistu līdzdalību. Piedaloties 17 Latvijas izlases sportistiem, Latvija visplašāk pasaules čempionātā tika pārstāvēta 1997.gadā, kad meistarsacīkstes notika Grieķijā.

"Khalifa International" stadiona ietilpība ir 40 000 sēdvietu. Stadionā ir uzstādīta inovatīva un videi draudzīga gaisa dzesēšanas tehnoloģija, kas ļaus regulēt temperatūru ne tikai stadionā, bet arī skatītāju tribīnēs.