Auto, kuram trāpīja meteorīts

FOTO: Ryan Thompson/Flickr

Meteorīti mūsu planētu bombardē katru dienu, tikai vairums no tiem sadeg atmosfērā, Zemes virsmu nesasniedzot. Bet ir arī izņēmumi.

No tiem zināmākais un katastrofālākais ir meteorīts, kurš Meksikas līcī nokrita pirms 65 miljoniem gadu un kļuva par dinozauru izmiršanas cēloni, bet ir arī mazāka izmēra kosmiskie objekti, kas ik pa laikam pārvar Zemes atmosfēras barjeru un sasniedz planētas virsmu.

Lielākoties šie meteorīti nokrīt neapdzīvotās vietās vai pasaules okeānā, kas klāj 2/3 planētas virsmas. Taču ik pa laikam gadās objekti, kas nokrīt vietās, kur cilvēks sev iekārtojis mājvietu. 

FOTO: NASA

Viena no zināmākajām liecībām par to ir sarkanas krāsas Chevrolet Malibu, kurš kādā jaukā 1992.gada oktobra dienā atradās nepareizajā vietā. 

Viesis no kosmosa ar milzīgu troksni ieradās brīdī, kad 18 gadus vecā Mišela Knapa vecāku mājās Pīkskilā, Ņujorkas štatā skatījās TV. Kad jauniete izgāja no mājas pie sava 1980.gada Chevrolet, viņas acīm pavērās neticama aina - bagāžniekā bija izsists prāva izmēra caurums, bet tieši zem tā zemē ieurbies atradās nezināms objekts, kurš izstaroja siltumu un sēra smaku.

FOTO: American Museum of Natural History

Nākamajā dienā pieaicinātais eksperts no Amerikas Dabas vēstures muzeja apstiprināja, ka 12,7 kilogramus smagais objekts ir viesis no kosmosa.

Neilgā laika posmā pēc atgadījuma meteorīts tika sadalīts gabalos un pārdots, bet viens fragments nonāca Amerikas Dabas vēstures muzeja ekspozīcijā. Arī automobilis par 10 tūkstošiem dolāru ieguva jaunu saimnieku un, lai arī nav braucams, ir paviesojies muzejos visā pasaulē, no Tokijas līdz Parīzei.

Uz augšu