Mūžībā devusies roka leģenda - "Cream" bundzinieks Džindžers Beikers

Džindžers Beikers

FOTO: EPA/Scanpix

80 gadu vecumā svētdien miris 60. gadu rokgrupas "Cream" bundzinieks un līdzdibinātājs Džindžers Beikers (Ginger Baker), teikts paziņojumā mūziķa tvitera kontā.

Tajā sacīts, ka Beikers miris slimnīcā, kur tika ievietots pirms vairākām nedēļām, taču nav atklāts nāves cēlonis. 2016. gadā Beikers paziņoja, ka viņam ir nopietnas problēmas ar sirdi.

Grupu "Cream" Džindžers Beikers, kura īstais vārds ir Pīters Edvards Beikers, 1966. gadā nodibināja kopā ar Ēriku Kleptonu un Džeku Brūsu. Līdz izjukšanai 1968. gadā "Cream" ierakstīja četrus albumus.

Miris «Cream» basģitārists Džeks Brūss.

1969. gadā Beikers un Kleptons kopā ar Stīvu Vinvudu un Riku Greču izveidoja grupu "Blind Faith", kas izjuka tajā pašā gadā.

1969. gada beigās Beikers nodibināja savu grupu "Ginger Baker Air Force", kurā bija vairāk nekā desmit dalībnieku, tostarp Vinvuds un Grečs. Šī grupa pastāvēja līdz 1971. gadam. 

Pēc tam Beikers pārcēlās uz Nigēriju, kur izveidoja savu ierakstu studiju.

No 1974. līdz 1976. gadam viņš darbojās grupā "Baker Gurvitz Army".

Vēlāk Beikers dzīvoja Itālijā, ASV un Lielbritānijā un piedalījās dažādos muzikālos projektos.

Džindžers Beikers, Džeks Brūss un Ēriks Kleptons uz «Cream» labāko dziesmu izlases vāka.

Beikers tika uzskatīts par vienu no savas paaudzes inovatīvākajiem un ietekmīgākajiem rokmūzikas bundziniekiem.

2012. gadā izdota dokumentālā filma par mūziķi "Beware of Mr. Baker".

Filmā tiek stāstīts par Beikera narkotiku atkarību, rokgrupām «Blind Faith» un «Cream», viņa pievēršanos džezam un centieniem gūt atzinību no džeza mūziķiem, kas daudzus gadus bijuši viņa elki. Kā arī pārcelšanos uz dzīvi Nigērijā, kur pievērsies afrobītam un sešus gadus muzicējis ar leģendāro Fela Kuti, viņa paša džeza grupas «Air Force» izveidi, polo un zirgiem.

Uz augšu