FKTK vadītājas amatam virzītā Santa Purgaile: Esmu gatava vadīt šo organizāciju

Bankas "Citadele" valdes locekle Santa Purgaile

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Esmu gatava vadīt Finanšu un kapitāla tirgus komisiju (FKTK), pirmdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja komisijas vadītājas amatam virzītā Santa Purgaile.

"Es esmu gatava vadīt šo organizāciju. Man nav jāmācās vadīt - es esmu vadījusi lielas un mazākas cilvēku grupas un komandas pēdējos vismaz 10 gadus," pauda Purgaile.

Viņa arī atzīmēja: lai gan nav strādājusi uzraudzības jomā, ļoti labi saprot, kāda ir uzrauga loma un kādi ir mērķi. "Es pretendēju vadīt komisiju. Es eju veidot komandu, es eju skaidri definēt komandai mērķus un konkrēti darboties, lai šos mērķus sasniegtu," teica Purgaile.

Tāpat viņa atzīmēja, ka, izsludinot konkursu, politiķi izteica vēlmi, lai tas būtu pilnīgi nepolitisks, taču neviens process, kurā ir iesaistīta politiķu balsošana, nevar būt nepolitisks. "Pats sākums bija ļoti pārliecinošs. Man bija ļoti patīkami redzēt un piedalīties darbā ar profesionālu atlases kompāniju, ar nominācijas komisiju. Es teiktu, ka process tiešām risinājās pēc augstākajiem standartiem, taču neviens process, kurā ir iesaistīta politiķu balsošana, nevar būt nepolitisks," sacīja Purgaile.

Viņa arī pauda, ka šobrīd ir nonākusi pa vidu tā saucamajam politiskajam tirgum. "Mana versija ir tāda, ka es esmu vienkārši trāpījusi pa vidu tā saucamajam politiskajam tirgum," teica Purgaile.

Jau vēstīts, ka Ministru kabinets otrdien, 8.oktobrī, plāno lemt par Purgailes virzīšanu FKTK priekšsēdētāja amatam.

Iepriekš Ministru kabinets 1.oktobrī uz nedēļu atlika lemšanu par viņas virzīšanu FKTK priekšsēdētāja amatam. Pret Purgailes izvirzīšanu FKTK vadītāja amatam iestājās partiju apvienības "Attīstībai/Par" ministri. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP) sacīja, ka politiskais spēks nav guvis pārliecību, ka Purgailei būtu atbilstošas kompetences ieņemt FKTK vadītājas amatu. Uzklausot kolēģa teikto, bažas par Purgailes atbilstību amatam pauda arī nacionālās attīstības "Visu Latvijai!"/"Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK ministri.

Vienlaikus partijas "KPV LV" Saeimas frakcija, visticamāk, pirmdien pieņems lēmumu par Purgailes kandidatūru FKTK vadītājas amatam.

Savukārt atbalstu Purgailei Ministru kabineta sēdē pauda "Jaunās Vienotības" (JV) un Jaunās konservatīvās partijas pārstāvji.

Uz augšu