NVD: Strādājam, lai novērstu bažas par iespēju zaudēt E-veselībai piešķirtos ES fondu līdzekļus

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Atsevišķās E-veselībā pieejamajās funkcionalitātēs šobrīd pastāv risks nesasniegt izvirzītos rezultatīvos rādītājus, tomēr Nacionālais veselības dienests (NVD) strādā pie tā, lai paustās bažas novērstu, informēja NVD pārstāve Tanita Tamme-Zvejniece.

NVD norāda, ka E-veselības 1.un 2.kārtā izstrādātās funkcionalitātes šobrīd strādā, kā arī regulāri notiek atskaišu iesniegšana un komunikācija ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru (CFLA) par E-veselības 1.kārtas un 2.kārtas pēc-projekta uzraudzību.

Jautāta, kā virzās E-veselības projekts, NVD pārstāve uzsvēra, ka dienests strādā pie E-veselības sistēmas darbības stabilizēšanas ar mērķi samazināt sistēmas darbības dīkstāves, kas dažkārt vērojamas sistēmā, kā arī notiek darbs pie E-veselības tehnisko platformu atjaunošanas.

Tāpat NVD strādājot pie E-veselības sistēmas uzturēšanas pakalpojuma iepirkuma tehniskās specifikācijas izstrādes. Norit saskaņošanas process ar Veselības ministriju un citām atbildīgajām institūcijām, norādīja NVD.

Vienlaikus turpinās darbs pie konsultantu iepirkuma E-veselības 3.kārtas tehniskās specifikācijas izstrādes, norādīja NVD.

Uz jautājumu par to, kādi uzlabojumi tiek plānoti E-veselības sistēmā, NVD norādīja, ka uzlabojumi ietvers laboratorijas izmeklējumu integrāciju un dažādu reģistru un klasifikatoru integrēšanu E-veselības portālā, kā arī citu svarīgu veselības nozares procesu uzlabošanu.

Šobrīd e-nosūtījumu var izrakstīt ārstniecības personas, kuras strādā E-veselības portālā, kā arī NVD turpina darbu pie e-nosūtījuma pilnveides, lai to varētu izmantot speciālisti, kuri lieto iekšējās informācijas sistēmas, pauda NVD.

Šī gada augustā iedzīvotājiem izrakstīts vairāk nekā 761 000 e-recepšu un atvērts vairāk nekā 77 000 darbnespējas lapu, bet noslēgts teju 65 000 e-darbnespējas lapu, norādīja NVD.

NVD norādīja, ka E-veselības sistēmā šobrīd ir iespējams izrakstīt valsts kompensējamo medikamentu receptes, kā e-darbnespējas lapas, turklāt kopš 2017.gada izstrādātas un ārstniecības personām ir iespēja izmantot funkcionalitātes kā, piemēram, izrakstus – epikrīzes. Tāpat E-veselībā esot iespējams norādīt pacienta veselības pamatdatus, piemēram, alerģijas, hroniskas slimības, operācijas, biežāk lietotos medikamentus un medicīnas preces, kā arī citas lietas.

Uz augšu
Back