Veselības ministrijas budžets nākamgad būs par 33,5 miljoniem lielāks nekā šogad

FOTO: Ieva Čīka / LETA

Veselības ministrijas (VM) 2020.gada budžets būs 1,2 miljardi eiro, kas ir par 33,5 miljoniem jeb 2,8% vairāk nekā 2019.gadā, liecina šodien valdībā apstiprinātais budžeta plāns

Kā prioritāru pasākumu VM izvirzījusi ārstniecības personu darba samaksas pieauguma nodrošināšanu, budžetā papildus atvēlot 41,8 miljonus eiro.

Kopumā veselības aprūpei 2020.gadā atvēlēti 989 miljoni, kas ir par 3,5% jeb 33 miljoniem vairāk, nekā tas bija šogad, norāda VM.

VM budžetā liels uzsvars likts arī uz veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības uzlabošanu un rindu mazināšanu, kā arī primārās veselības aprūpes sistēmas kvalitātes un pieejamības uzlabošanu. Tāpat VM turpināšot darbu pie E-veselības sistēmas attīstības, medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumu kvalitātes un pieejamības uzlabošanas, veselības aprūpes sistēmas kvalitātes pilnveidošanas un pacientu drošības koncepcijas ieviešanas un citiem.

VM pārziņā esošo nozaru attīstībai no valsts budžeta 2020.gadā paredzēti 18,5 miljoni eiro, kas ir par 16,9% jeb 3,77 miljoniem mazāk, nekā tas bija šogad.

Papildu no valsts budžeta VM 2020.gadā ieguldīs 4,6 miljonus veselīga dzīvesveida veicināšanai un hronisko slimību un ārējo nāves cēloņu riska faktoru izplatības mazināšanai sabiedrībā. Tāpat 191 miljonu paredzēts ieguldīt farmācijas jomā, lai uzlabotu veselības aprūpes kvalitāti un pieejamību, nodrošinot kvalitatīvu un efektīvu zāļu un medicīnisko ierīču pieejamību iedzīvotājiem, norādīja VM.

Kā ziņots, valdība piektdien atbalstīja valsts budžeta likumprojektu 2020.gadam. Gala lēmumu par nākamā gada budžetu pieņems Saeima.

Uz augšu