Valsts kultūras iestāžu darbinieku algas paaugstināsies vidēji par 16%

Kultūras ministrs Nauris Puntulis

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Nākamgad darba algas paaugstinājumu vidēji par 16% piedzīvos ikvienas valsts kultūras iestādes darbinieks, aģentūru LETA informēja Kultūras ministrijas (KM) Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

KM atbildības jomām - kultūrpolitikas un kultūrizglītības, sabiedrības integrācijas un mediju politikas īstenošanai - nākamā gada budžeta projektā paredzēti 180 038 642 eiro, liecina šodien valdībā atbalstītais 2020.gada valsts budžeta plāns, par kuru vēl lems Saeima.

Kultūras nozaru politikas īstenošanai un kultūrizglītībai atvēlēti 175 389 894 eiro, sabiedrības saliedētības pasākumu īstenošanai - 3 334 030 eiro, savukārt mediju politikai - 1 314 718 eiro.

Sadalot 8,29 miljonus eiro, kas 2020.gada valsts budžeta prioritārajos pasākumos atvēlēti atalgojuma izlīdzināšanai, kultūras nozares darbinieki - gan teātru un koncertorganizāciju, gan muzeju, bibliotēku, arhīvu u.c. institūciju speciālisti - par pilnas slodzes darbu turpmāk saņems vismaz 930 eiro mēnesī. Līdz ar to vidējā atalgojuma rādītājs valsts finansētajās kultūras institūcijās pieaugs no 780 eiro līdz 910 eiro mēnesī. 

Savukārt nevalstiskā sektora kultūras darbinieki varēs pretendēt uz jaunrades stipendijām jaunā Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) mērķprogrammā. VKKF 2020.gadā papildus saņems 400 000 eiro jaunrades stipendiju un nevalstisko teātru darbības atbalsta mērķprogrammu nodrošināšanai. 

Kultūras ministrs Nauris Puntulis (VL-TB/LNNK) skaidroja, ka 2020.gada budžets kultūras jomā vērsts uz ilgtermiņu un stabilizāciju vairākās KM darbības stratēģiskajās pozīcijās. 

"Mana prioritāte kultūras ministra amatā ir kultūras nozares darbinieku atalgojuma palielināšana. Kultūras nozarē strādājošo atalgojums jau labu laiku atpaliek no vidējā atalgojuma sabiedriskajā sektorā. Lai to sasniegtu, ir nepieciešami 14 miljoni eiro. Nākamā gada budžetā esam iekļāvuši teju divas trešdaļas no nepieciešamā finansējuma, šo palielinājumu sajutīs 4 353 nozarē strādājošie. Darbs pie atalgojuma palielināšanas, kā arī citām prioritātēm, tostarp sabiedrisko mediju pilnīgas iziešanas no reklāmas tirgus, turpināsies arī 2021.gadā un 2022.gadā," akcentēja Puntulis.

Kā ziņots, valdība piektdien atbalstīja valsts budžeta likumprojektu 2020.gadam. Gala lēmumu par nākamā gada budžetu pieņems Saeima.

Uz augšu