Turcija apgalvo, ka Sīrijā ieņēmusi Rāselainu; kurdi to noliedz
Papildināts

FOTO: AP/Scanpix

Turcijas Aizsardzības ministrija sestdien paziņoja, ka tās bruņotie spēki Sīrijā ieņēmuši stratēģiski svarīgo robežpilsētu Rāselainu, savukārt Sīrijas kurdu spēki to noliedz, uzstājot, ka kaujas turpinās.

Kā tviterī sākotnēji pauda Turcijas Aizsardzības ministrija, "veiksmīgu operāciju rezultātā operācijas "Miera avots" ietvaros pārņemta kontrole pār Rāselainas pilsētas teritoriju uz austrumiem no Eifratas".

Sīrijas kurdi šo versiju par kauju gaitu noliedz.

"Rāselaina joprojām pretojas, un sadursmes turpinās," paziņoja kurdu vadīto Sīrijas Demokrātisko spēku (SDF) amatpersona.

Kā no reģiona vēsta ziņu aģentūras AFP korespondents, Turcijas karaspēks un Turcijas atbalstītie Sīrijas kaujinieki iegājuši Rāselainā, bet nav to pilnībā sagrābuši.

Lielbritānijā bāzētā Sīrijas kara monitoringa organizācija "Syrian Observatory for Human Rights" ziņo, ka Rāselaina, kas ir viens no svarīgākajiem Turcijas ofensīvas mērķiem, vēl neatrodas Turcijas karaspēka kontrolē.

Turcija trešdien sāka plašu uzbrukumu kurdu kontrolētajām teritorijām Sīrijas ziemeļaustrumos, vispirms veicot intensīvu bombardēšanu, bet tad izvēršot sauszemes spēku ofensīvu, kas kļuvis iespējams pēc tam, kad apvidu pameta tur dislocētie ASV spēki.

Uz augšu