Izdevniecība "Prometejs" izdod Martas Velsas godalgoto īsromānu ciklu "Slepkabota dienasgrāmatas"

Izdevniecība "Prometejs" izdod Martas Velsas godalgoto īsromānu ciklu "Slepkabota dienasgrāmatas"

FOTO: publicitātes

Zinātniskās fantastikas un fantāzijas grāmatu apgāds “Prometejs” ir laidis klajā pazīstamās amerikāņu autores Martas Velsas (Martha Wells, 1964) četru īsromānu sēriju “Slepkabota dienasgrāmatas” (The Murderbot Diaries). Šie stāsti ir saņēmuši prestižās Hugo un Nebula godalgas un guvuši kritikas atzinību visā pasaulē.

Tas nav cilvēks. Tas nav persona. Ikviens par to labprātāk domātu kā par robotu, nevis cilvēka un mehānisma apvienotu konstruktu. To sauc par DrošVienību. Tomēr visi zina, ka tikai iebūvētais vadības modulis šķir to no slepkabota: baisas, pamatīgi bruņotas, ar pārcilvēcisku spēku un rokās iebūvētiem ieročiem apveltītas būtnes, kas varētu izsmērēt pa sienu savus apnicīgos un reizēm klaji muļķīgos klientus...

Bet šī DrošVienība, uzlauzusi savu vadības moduli, labprāt pavadītu visu brīvo laiku, skatoties publiskos kanālos nospertus seriālus.

Izdevniecība "Prometejs" izdod Martas Velsas godalgoto īsromānu ciklu "Slepkabota dienasgrāmatas"

FOTO: publicitātes

Tikai diemžēl tas nav iespējams, jo tā klientiem draud briesmas, kurām tie nepavisam nav gatavi...

Slepkabota dienasgrāmatas spēlējas ar ideju — kas tad varētu risināties robotu un konstruktu mākslīgajos prātos? — Vai tiem ir jūtas? Vai tie perina naidu pret cilvēci un tā vien gaida iespēju ar to izrēķināties? Vai tas ir viss, uz ko ir spējīgs intelekts, kura ikdienas darbs ir pārvaldīt sarežģītas kosmosa kuģa sistēmas, rēķinot ceļojuma trajektorijas, nepieciešamos resursus, apzināt visus iespējamos apdraudējumus un to novēršanas mehānismus un rūpēties par savas komandas labklājību un veselību?

Grāmatas tulkotāja Ieva Melgalve: “Piedāvājums tulkot šīs grāmatas solīja daudz prieka - ne vien tādēļ, ka tās ir ieturētas labākajās zinātniskās fantastikas tradīcijās, bet arī tādēļ, ka tās, būdamas ārkārtīgi dziļas, uzrakstītas atsperīgā un humorpilnā valodā.”

Slepkabota dienasgrāmatu pirmajā grāmatā ir iekļauti stāsti “Krīze visās sistēmās” un “Nedabisks stāvoklis”, bet otrajā - “Patvaļīgs protokols” un “Atkāpšanās stratēģija”.

www.prometejs.lv.

Uz augšu