T, 17.08.2022.

Japānas imperatoram sarūpēts jauns auto - limuzīns bez jumta

TVNET Auto
Japānas imperatoram sarūpēts jauns auto - limuzīns bez jumta
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Toyota Century kabriolets pie Japānas imperatora pils
Toyota Century kabriolets pie Japānas imperatora pils Foto: Reuters/ScanPix

Ir tomēr jauki būt nozīmīgai personai, jo tad pastāv liela varbūtība, ka tai tiks sagādāts īpašs automobilis. 

Japānas kroņprincis Naruhito un kroņprincese Masako ir šādas personas, tādēļ uzlecošās saules zemes lielākais autobūves koncerns Toyota uz lielā sedana Century bāzes viņiem sagatavojis īpašu kabrioletu, kas tiks izmantots svinīgajā parādē pēc pāra kronēšanas ceremonijas.

Naruhito sava tēva, līdzšinējā imperatora Akihito, vietu ieņēma 2019.gada 1.maijā, taču jaunā imperatora, kurš saskaņā ar tīmekļa enciklopēdijas Wikipedia informāciju būs jau 126.pēc kārtas, oficiālā kronēšanas ceremonija notiks tikai 22.oktobrī.

Japānas jaunais imperators Naruhito ar kundzi Masako
Japānas jaunais imperators Naruhito ar kundzi Masako Foto: Reuters/ScanPix

Ja neskaita acīmredzamās izmaiņas virsbūves dizainā, par modifikācijam, kas notikušas zem ārējās čaulas konkrētu ziņu nav. Taču var piebilst, ka trešās paaudzes Century, kas tiek dēvēts par vienīgo japāņu auto, kuru stūrē šoferis nevis īpašnieks, pārdošanā ir kopš 2018.gada. 

Toyota Century
Toyota Century Foto: Toyota

Atšķirībā no priekšgājēja, kas debitēja tālajā 1997.gadā, bez ievērojamām izmaiņām tika ražots divas desmitgades un bija apgādāts ar 5 litru V12 motoru, jaunais Century ir vēl greznāks un videi krietni vien draudzīgāks, jo tagad tam tiek uzstādīts 5 litru V8 hibrīddzinējs.

Toyota Century
Toyota Century Foto: Toyota

Century būtībā tiek gatavots vietējam tirgum un faktiski ir roku darbs, kā tas redzams zemāk pievienotajā fotogalerijā. Toyota Century nav plaša patēriņa prece, masu produkts. Tas ir ekskluzīvs, 5335 mm garš limuzīns ietekmīgiem, turīgiem cilvēkiem, kura sākotnējais pārdošanas apjoms viena gada laikā Japānā bija plānots tikai 50 vienību apmērā. Toyota rekomendētā šā automobiļa mazumtirdzniecības cena - 19 600 000 jenas jeb vairāk nekā 160 tūkstoši eiro.

Tēmas
Nepalaid garām!
Uz augšu