"Baltic Restaurants Latvia": Neiepirkām gaļu no ar salmonellu inficētās partijas

Vistas FOTO: EPA/AFI

Ēdināšanas pakalpojumu sniedzējs SIA "Baltic Restaurant Latvia" nebija iepircis gaļu no ar salmonellu inficētās gaļas partijas, par kuru ziņoja Pārtikas un veterinārais dienests (PVD), apgalvoja "Baltic Restaurant Latvia" valdes priekšsēdētājs Aigars Kaugurs.

Kaugurs atgādināja, ka "Baltic Restaurants Latvia" ēdināšanas blokā Rīgā, 13.janvāra ielā 8, visu ņemto paraugu, tajā skaitā produktu un arī vistas gaļas analīžu rezultāti ir negatīvi. "Ne jēlā, ne gatavā produkcijā salmonella baktērijas netika konstatētas, tās netika konstatētas arī nevienās citās analīzēs un nomazgājumos, kas ņemti šajā ēdināšanas blokā. Līdz ar to mēģinājumi saistīt šīs lietas nav korekti," uzskata Kaugurs.

Viņš arī vērsa uzmanību, ka arī pārējās "Baltic Restaurants Latvia" ēdināšanas vietās, kur izņemta vistas gaļa analīžu veikšanai, salmonella baktērija netika konstatēta un gaļa nebija iepirkta no PVD norādītās inficētās gaļas partijas.

Vienlaikus drošības apsvērumu dēļ "Baltic Restaurants Latvia" ir apturējis līgumattiecības ar kompānijām "Gaļsaimnieks" un "EVBL". Pēc Kaugura sacītā, ar kompāniju "Gaļsaimnieks" līgums ir apturēts jau kopš 7.oktobra un kopš šī datuma nekādu produkciju no uzņēmuma "Baltic Restaurant Latvia" neiepirka. Pirms tam uzņēmums "Gaļsaimnieks" produkciju esot izmantojis tikai tajos gadījumos, kad nepietiekamas kapacitātes dēļ citi piegādātāji nevarēja piegādāt savu produkciju.

Savukārt ar uzņēmumu "EVBL", kam patlaban ir piešķirts nacionālās kvalitātes zīmes "Bordo karotīte" sertifikāts un kas ir akceptēts piegādātājs "Zaļajos iepirkumos", līgumattiecības ir apturētas kopš trešdienas, 16.septembra, kad tika saņemta informācija no PVD par šajā uzņēmumā ņemtajā Polijas izcelsmes putnu gaļas paraugā konstatēto salmonellu. Produkciju no šī uzņēmuma "Baltic Restaurants Latvia" vairāk nepasūta.

TVNET jau ziņoja, ka PVD ir konstatējis salmonellas baktēriju uzņēmumā "Gaļsaimnieks" ņemtajos Polijas izcelsmes putnu gaļas paraugos, kā arī kompānijā "EVBL" ņemtā Polijas izcelsmes putnu gaļas paraugā.

Ārpuskārtas pārbaude "Gaļsaimniekā" notika pēc tam, kad tika konstatēts, ka tas piegādā putnu gaļu "Baltic Restaurants Latvia", kas savukārt nodrošināja ēdināšanas pakalpojumus gan Siguldas pirmsskolas izglītības iestādēm laikā, kad tur tika konstatēti saslimšanas gadījumi ar salmonelozi, gan arī tirdzniecības centra "Stockmann" darbiniekiem. Savukārt kompānija "EVBL" pārbaudīta pastiprināto pirmsskolas izglītības iestāžu ēdināšanas uzņēmumu pārbaužu ietvaros, kas tika sāktas pēc bērnu saslimšanas gadījumiem Siguldā. Abos gadījumos "Salmonella enteritidis" konstatēta izejvielā, ko piegādājis Polijas uzņēmums "Cedrob S.A.".

Ņemot vērā to, ka abi uzņēmumi piegādā gaļas produktus būtiskam izglītības iestāžu skaitam visā Latvijā, PVD par konstatēto ir informējis Latvijas pašvaldības, kā arī turpina izglītības iestāžu informēšanu, aicinot neizmantot pārtikas gatavošanā Polijas izcelsmes broileru gaļu ar partijas Nr.L07102019 un Nr.277/1/338/18, ikdienā nodrošināt higiēnas prasību izpildi, tostarp rūpīgu putnu gaļas apstrādi, kā arī turpmāk rūpīgi izvērtēt piegādātās putnu gaļas produkcijas kvalitāti.

Uzņēmuma "Gaļsaimnieks" īpašnieks Edgars Olksna aģentūrai LETA sacīja, ka Polijas izcelsmes putnu gaļu, kurā konstatēta salmonellas baktērija, "Gaļsaimnieks" tikai sadalīja un neražoja pats, bet uzņēmumam to ir piegādājis liels un pazīstams Polijas gaļas koncerns, kura nosaukumu ētisku apsvērumu dēļ viņš neatklāja. Vienlaikus Olksna piebilda, uzzinot par putnu gaļā konstatēto baktēriju, "Gaļsaimnieks" no tirdzniecības ir atsaucis visu piegādātāja putnu gaļas partiju.

Tikmēr uzņēmuma "EVBL" pārstāvji aģentūrai LETA solīja sniegt tiklīdz tas būs iespējams, atbildot rakstiski.

Jau vēstīts, ka, veicot pastiprinātu akūtu zarnu infekcijas slimību uzraudzību Siguldas un Siguldas novada iedzīvotājiem saistībā ar STEC infekcijas izplatības epidemioloģisko izmeklēšanu, tika atklāti arī salmonelozes gadījumiem. Ar salmonellām inficējās bērni, kuri apmeklēja divas Siguldas pirmsskolas izglītības iestādes - "Ieviņa" un "Tornīši".

Savukārt oktobra sākumā vēdera infekcija tika konstatēta apmēram 50 universālveikala "Stockmann" darbiniekiem, kurus "Trakajās dienās" ēdināja SIA "Baltic Restaurant Latvia". Informāciju par saslimšanas gadījumiem "Stockmann" darbinieku ēdināšanas blokā PVD saņēma no paša "Baltic Restaurants Latvia".

Uz augšu
Back