Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra divām autoskolām atņēmusi traktortehnikas vadītāju mācību kartes

Traktors. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra divām autoskolā - "Autoskolai Metro" Preiļos un "Autoskolai "Impērija"" Jēkabpilī, Krāslavā, Preiļos un Daugavpilī - vismaz uz gadu aizliegusi apmācīt traktortehnikas vadītājus, liecina informācija aģentūras mājaslapā.

Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras Mācību karšu izsniegšanas un atņemšanas komisija, konstatējot iesniegtajos dokumentos pretrunas un neatbilstības prasībām, kā arī, pārbaudot iesniegtās sūdzības par dokumentu autentiskumu, atņēmusi vadītāju mācību kartes "Autoskola Metro" Preiļos un "Autoskolai "Impērija"" Jēkabpilī, Krāslavā, Preiļos un Daugavpilī TR1un TR2 kategorijas traktortehnikas vadītāju sagatavošanai.

Savukārt jaunas mācību kartes atteiktas "Autoskola Metro" Krāslavā un Daugavpilī TR1un TR2 kategorijas traktortehnikas vadītāju sagatavošanai.

Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra anulējusi arī visas mācību grupas minētajām autoskolām, kuras atradās apmācības procesā, atbilstoši atņemtajām mācību kartēm.

Aģentūrā atgādina, lai kārtotu eksāmenus TR1 kategorijas traktortehnikas vadītāja apliecības iegūšanai, attiecīgās kategorijas teorētiskās zināšanas un praktiskā pieredze ir apgūstāma pašmācības ceļā, savukārt TR2, TR3 vai TR4 kategoriju pašmācībā atļauts iegūt personai, kurai vismaz 12 mēnešus jau ir kāda no traktortehnikas vadītāja kategorijām.

Ja personai ir nepietiekamas zināšanas un prasmes, lai iegūtu nepieciešamo traktortehnikas kategorijas vadītāja apliecību, tās jāapgūst traktortehnikas vadītāju izglītības iestādē, kura izsniedz mācību reģistrācijas karti (apliecinājumu), ka persona sekmīgi pabeigusi teorētisko un praktisko apmācību atbilstoši normatīviem par traktortehnikas vadītāju sagatavošanas kārtību.

Pirms autoskolas izvēles un apmācības sākšanas Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra aicina topošos traktortehnikas vadītājus iepazīties ar Atvērto datu portālā pieejamo informāciju par Traktortehnikas vadītāju izglītības iestādēm, kurām ir izsniegtas traktortehnikas vadītāju mācību kartes.

Uz augšu