Vācijas valdība noraida Grieķijas aicinājumu risināt sarunas par reparācijām

Vācijas Bundestāgs

Vācijas valdība piektdien noraidīja Grieķijas aicinājumu risināt sarunas par reparācijām par Pirmajā un Otrajā pasaules karā nodarītajiem zaudējumiem.

Ārlietu ministrija nodeva Grieķijas vēstniekam attiecīgu diplomātisko notu.

"Vācijas valdības viedoklis šajā jautājumā ir nemainīgs: reparāciju jautājums ir pilnībā atrisināts. Šeit nekas nav mainījies," pavēstīja ministrijas preses pārstāvis.

Grieķijas parlamentārā komiteja pagājušajā gadā secināja, ka Vācija ir parādā Grieķijai vismaz 270 miljardus eiro par Pirmā pasaules kara laikā un Otrā pasaules kara laikā nodarītajiem postījumiem un "aizdevumu", kuru 1942.gadā Grieķijas banka piespiedu kārtā piešķīra nacistiskajai Vācijai.

Grieķija arī aplēsusi, ka privātpersonu prasības par karā gūtajiem ievainojumiem un karā mirušajiem varētu sasniegt 107 miljardus eiro.

Vācija ir vairākkārt atvainojusies par kara noziegumiem, bet turas pie nostājas, ka visi reparāciju jautājumi ir atrisināti jau pirms vairāk nekā pusgadsimta. 1960.gadā Grieķija parakstīja vienošanos, saskaņā ar kuru toreizējā Rietumvācija piekrita izmaksāt Atēnām 115 miljonus vācu marku lielu kompensāciju.

Berlīne apgalvo, ka visas prasības pilnībā nokārtotas 1990.gadā ar Divi plus četri līgumu, kuru parakstīja Rietumvācija, Austrumvācija un bijušās okupācijas varas ASV, Lielbritānija, Francija un PSRS.

Uz augšu