Krievijas hakeri ielauzušies Irānas kiberspiegošanas tīklā

FOTO: AFP/SCANPIX

Krievijas hakeri uzlauzuši Irānas kiberspiegošanas tīklu, izliekoties par irāņu hakeriem, pirmdien paziņojušas ASV un Lielbritānijas amatpersonas. Tas Krievijas hakeriem ļāvis uzbrukt valdības un privāto organizāciju datortīkliem vismaz 20 dažādās valstīs, ziņo aģentūra "Reuters".

Igaunija un Čehija norādījusi, ka ar nosaukumu "Turla" pazīstamā hakeru grupa darbojoties Krievijas Federālā drošības dienesta (FDD) uzdevumā.

Uzbrukumus ne mazāk kā 20 valstīm tā veikusi pēdējā pusotra gada laikā. Hakeru uzbrukumi visaktīvākie bija Tuvajos Austrumos, taču aktivitātes bija vērstas arī pret vairākām organizācijām Lielbritānijā.

Lielbritānijas Valdības komunikāciju štāba (GCHQ) pārstāvis Pols Čičesters norāda - tas parāda, ka valdību atbalstītie hakeri darbojas "ļoti pārblīvētā" vidē, izstrādājot jaunus uzbrukuma veidus un metodes, lai slēptu savas pēdas.

GCHQ kopīgā paziņojumā ar ASV Nacionālās drošības aģentūru uzsvēra, ka vēlas pievērst kiberdrošības industrijas uzmanību šādām aktivitātēm un apgrūtināt līdzīgu metožu izmantošanu nākotnē.

"Mēs gribam dot skaidru signālu, ka kibersfēras aktori var censties noslēpt savu identitāti, taču mums ir rīki, kas galu galā ļaus tos identificēt," sacīja Čičesters.

Maskava un Teherāna iepriekš noraidījušas Rietumvalstu apsūdzības šādu hakeru uzbrukumu veikšanā.

Rietumvalstu amatpersonas ierindojušas Krieviju un Irānu kā divus lielākos draudus kiberdrošības jomā līdzās Ķīnai un Ziemeļkorejai, kuras arī apsūdzētas kiberuzbrukumos pret citām valstīm.

Uz augšu