Sākas 21. Rīgas Grāmatu svētki

Foto: Ieskats "Latvijas Grāmatu izstādē 2019"

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Latvijas Grāmatizdevēju asociācija jau 21. reizi organizē Rīgas Grāmatu svētkus, kas šogad notiks Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Savus lasītājus gaidīs 30 aktīvākie Latvijas izdevēji (Avots, Annele, Dienas Grāmata, Jāņa Rozes apgāds, Kontinents, Latvijas Mediji, Latgales Studentu centrs, Liels un mazs, Madris, Mansards, Neputns, Pētergailis, Turība, Zinātne, Zvaigzne ABC u.c.). 

Kopā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku izdevēji divu dienu garumā piedāvās kultūras programmu, kur sev saistošus pasākumus varēs atrast lasītāji ar visdažādāko gaumi. Grāmatu svētki ir iespēja iegādāties interesantas grāmatas, satikt iemīļotus autorus, kā arī uzzināt par jaunākajiem izdevumiem.

25. oktobrī "Jāņa Rozes apgāds" aicina uz sarunu ar Daci Meieri un Edvīnu Raupu par programmas "Radošā Eiropa" ietvaros tulkotajām grāmatām, apgāds "Kontinents" atvērs Ziedoņa Siliņa grāmatu "Latviešu leģionāra piezīmes", izdevniecība "Latvijas Mediji" iepazīstinās ar Annas Velēdas Žīgures jaunāko grāmatu un Daces Judinas detektīvromānu "Cietāks par dimantu". Uz pasākumiem aicina arī izdevniecības "Madris", "MicRec" un "Dienas Grāmata".

Dace Judina

FOTO: publicitātes

26. oktobrī Rīgas Grāmatu svētku ietvaros tiks atvērti Ingunas Baueres, Zanes Zustas un Ingrīdas Burānes grāmatas, kā arī autoru kolektīva grāmatu par Aivaru Neibartu. Sestdien īpaši tiks gaidīti mazākie lasītāji, lai iepazītos ar jaunākajiem Lupatiņu piedzīvojumiem ("Liels un mazs"), atvērtu Juras Zvirgzdiņa un Sabīnes Košeļevas jaunākās grāmatas bērniem ("Pētergailis"), kā arī Leldes Braķes-Klaverī un Nila Klaverī grāmatu bērniem ("Sapņu Spalva"). Par aizraujošiem pasākumiem bērniem rūpēsies arī izdevniecības "Annele" un "Droši un koši".

Kā Lupatiņi mazgājās

FOTO: publicitātes

Ekskursijas

Līdzās dažādu grāmatu atvēršanas pasākumiem, piektdien, 25. oktobrī, Latvijas Nacionālā bibliotēka laikā no 12.00 līdz 12.40 piedāvās ekskursiju pastāvīgajā ekspozīcijā "Grāmata Latvijā", savukārt no plkst. 14.00 līdz 15.00 notiks ekskursija LNB simtgades izstādē "Neredzamā bibliotēka". Bet sestdien, 26. oktobrī, LNB aicina uz ekskursijām pa LNB telpām. Kopā notiks 4 ekskursijas - 10.00, 11.00, 13.00 un 15.00. Pieteikšanās līdz 25. oktobra plkst. 16.00, rakstot uz ekskursijas@lnb.lv un norādot laiku, kurā vēlaties doties ekskursijā, un cilvēku skaitu.

26. oktobrī Bērnu literatūras centrs aicina sākumskolas vecuma bērnus uz aktivitāti "Kā rodas grāmata?", lai iepazīstinātu ar grāmatas tapšanas procesu. Paņemot rokās skaistu grāmatu, ne katrs aizdomājas, kā tā tapusi un kāds garš un sarežģīts ceļš jānoiet, līdz tā nonāk veikala plauktā vai bibliotēkā.

Piektdien plkst. 11.00 visi aicināti uz Rīgas Grāmatu svētku svinīgo atklāšanu.

Ieeja bez maksas.

Uz augšu