Sv, 25.09.2022.

Britu policija kravas konteinerā atradusi 39 cilvēku līķus

Papildināts
TVNET/BBC
Britu policija kravas konteinerā atradusi 39 cilvēku līķus
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 12
Foto: AFP/SCANPIX

Lielbritānijas policija paziņojusi, ka kravas automašīnas konteinerā Eseksā atradusi 39 cilvēku līķus, ziņo raidorganizācija BBC.

Kravas auto vadītājs aizturēts, norādīja policija.

Naktī uz trešdienu uz industriālo parku Eseksā tika izsaukta policija un ātrā medicīniskā palīdzība, vēsta raidorganizācija SKY.

Visi 39 cilvēki, tai skaitā arī kāds pusaudzis, bija miruši.

Aizturēts kravas auto vadītājs - 25 gadus vecs vīrietis no Ziemeļīrijas. Viņu tur aizdomās par slepkavību.

Kravas mašīna ieradusies Lielbritānijā no Beļģijas ostas Zēbriges, paziņoja policija, mainot savu sākotnējo versiju, ka auto ieradies no Īrijas.

"Pēc tālākas izmeklēšanas mēs tagad uzskatām, ka kravas auto ieradās Purflītā [pie Londonas] no Zēbriges un apstājās Tarokas rajonā šorīt īsi pēc plkst.0.30," teikts policijas paziņojumā.

"Tas ir traģisks incidents, kurā dzīvību zaudēja liels cilvēku skaits. Mēs izmeklējam, kas notika," sacīja policijas pārstāvis Endrū Mariners. "Mēs cenšamies identificēt upurus, taču es pieļauju, ka tas varētu būt ilgs process."

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons paziņoja, ka notikušais viņu šausminājis, un izteica līdzjūtību bojāgājušo tuviniekiem.

Premjerministrs sacīja, ka regulāri saņem jaunāko informāciju saistībā ar šo incidentu un Iekšlietu ministrija cieši sadarbosies ar Eseksas policiju, lai noskaidrotu, kas tieši ir noticis.

Policijai par līķiem kravas auto paziņoja ātrās palīdzības brigāde, kas tos atrada.

Ceļu pārvadājumu asociācija, kas pārstāv kravas automašīnu šoferus, pauda līdzjūtību bojāgājušo ģimenēm un norādīja, ka šis incidents, lai kādi arī būtu tā apstākļi, izgaismo briesmas, kas saistītas ar nelegālu cilvēku pārvadāšanu kravas mašīnās.

Lielbritānijas parlamenta locekle Džekija Doila-Praisa, kura pārstāv Tarokas vēlēšanu apgabalu, kurā ietilpst Greisa, uzsvēra, ka cilvēku kontrabanda ir zemiska un bīstama nodarbošanās.

"Cerēsim, ka viņi sauks šīs slepkavas pie atbildības," sacīja politiķe.

Lielbritānijas iekšlietu ministre Priti Patela pauda šoku par šo traģisko incidentu un sacīja, ka policijai jādod telpa izmeklēšanas veikšanai.

Lielbritānijā šādi incidenti notiek reti.

2014.gadā Tilberijas ostā, netālu no Greisas, vienā no konteineriem tika atrasti dzīvi 34 afgāņu sikhi.

Konteiners bija ieradies ar kuģi no Beļģijas. Viens nelegālais imigrants brauciena laikā bija nomiris. Pārējie cilvēki bija dzīvi, bet viņiem tika konstatēta smaga dehidrēšanās un hipotermija, kā arī viņi bija cietuši no gaisa trūkuma.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu