Cēsīs gaidāms grupas "Penguin Café" jaunā albuma prezentācijas koncerts

"Penguin Café"

FOTO: publicitātes

2020. gada, 11. janvārī sava jaunā albuma “Handfuls of Night” pasaules koncertturnejas ietvaros koncertzālē “Cēsis” atgriežas grupa "Penguin Café". Apvienībai raksturīgajā laikmetīgā minimālisma, klasiskās un kamermūzikas skaņu estētikā albuma skaņdarbi aktualizē vides jautājumus un pievērš uzmanību  apdraudētajām Antarktikas jūrām.

"Penguin Cafe" ir britu komponista un mūziķa Saimona Džefsa pasaulslavenās grupas "Penguin Cafe Orchestra" tradīciju turpinājums Saimona dēla Artura Džefsa interprtācijā.

4. oktobrī ierakstu zīmols "Erased Tapes" laida klajā albumu "Handfuls of Night", nākamo albumu pēc grupas 2017. gadā tapušā "The Imperfect Sea". To iedvesmojusi Antarktika, Artura Džefsa ceļojums pa polārpētnieka Roberta Skota pēdām un pingvīni, kas mājo šajā pasaules malā.

“Tā ir nojausma par vietu, kas iemieso radošo garu ‒ vietu, kur bezgalīga telpa un tukšums, kas, tiesa gan, sakņojas skaistuma un pārlaicīguma izjūtā, kļūst par ideālu kontekstu, kurā radīt kaut ko jaunu,”

tā Arturs Džefss.

Pēc albuma iznākšanas, gaidāmi koncerti Lielbritānijā, kuriem 2020. gadā seko Eiropas turneja, kuru kā pirmais atklāj koncerts Cēsīs.

Izmantojot vijoles, altu, čellu, kontrabasu, sitamos instrumentus, pianīnu un flīģeli, sintezatoru, harmoniju un citus mūzikas instrumentus, jaunajā albumā Artūrs Džefss ar saviem līdzgaitniekiem radījis virkni spilgtu panorāmisku skaņu ainavu, kam vienlīdz raksturīgs intelektuāls smeldzīgums un emociju dziļums.

Albumu caurvij gandrīz nemanāmi mainīgi ritmiski atkārtojumi, kaut kas vidējs starp minimālismu, krautroku un zīmola biedra Ļubomira Meļņika klavieru kaskādēm.

Noklausies albumu.

Apvienību Arturs Džefss radīja 2009. gadā, sasaucot kopā pulciņu talantīgu, bet ļoti atšķirīgu mūziķu, tajā skaitā ‒ grupu Suede un Gorillaz dalībniekus, lai, desmit gadus pēc sava tēva Saimona Džefsa pāragrās nāves 1997. gadā, atkal skanētu visā pasaulē pazīstamā Penguin Café Orchestra mūzika.

Biļetes pārdošanā koncertzāles “Cēsis” kasē, “Biļešu paradīze” tirdzniecības vietās un internetā www.bilesuparadize.lv. 

Uz augšu