Kursieša filma "Oļegs" tiks izrādīta kinoteātros Francijā

FOTO: publicitātes

Jura Kursieša filma "Oļegs" tiks izrādīta Francijā gan festivālos, gan regulārajos kino seansos vairāk nekā 25 kinoteātros, sacīja filmas komunikācijas konsultante Marta Lagzdiņa.

Viņa sacīja, ka skaudrais, uz patiesiem notikumiem balstītais stāsts par mūsdienu verdzību filmā "Oļegs" izpelnījies arī Francijas kino ekspertu atzinību un jau mēneša beigās filma nonāks Francijas kinoteātros.

Filmas izplatītāja Francijā Benedikta Tomasa uzskata, ka "Oļegs" ir nozīmīgs stāsts un patiks franču auditorijai, jo tas ir tīrs sociālais trilleris, kas atspoguļo mūsdienu Eiropu.

Jau pirms oficiālās Francijas pirmizrādes filma tika izrādīta 25 pirms-pirmizrādes seansos. Dažos no tiem piedalījās arī filmas režisors Juris Kursietis, un, tiekoties ar presi un skatītājiem, režisors bijis patīkami pārsteigts par franču lielo interesi, stāstīja Lagzdiņa.

"Filma "Oļegs" ir viens no pēdējo gadu Latvijas kino pārliecinošākajiem veiksmes stāstiem. Tam apliecinājums ir gan fakts, ka šī tematiski aktuālā un mākslinieciski pārliecinošā filma pirmizrādi piedzīvoja nozīmīgajā Kannu festivālā, gan atzinīgās recenzijas ietekmīgos pasaules preses izdevumos un tas, ka filma turpina ceļot, gūstot festivālu balvas un atzinību," uzsvēra Nacionālā Kino centra vadītāja Dita Rietuma.

Pilnmetrāžas filmas "Oļegs" pamatā ir patiess stāsts par Latvijas nepilsoni, pēc profesijas miesnieku, kurš devies labākas dzīves meklējumos - strādāt gaļas kombinātā Beļģijā. Pavisam drīz galvenais varonis nokļūst bezcerīgā situācijā, jo viņa dzīvi sāk kontrolēt poļu noziedznieku banda. Psiholoģiskā spriedze spiež galveno varoni pieņemt lēmumu par bēgšanu, kas sākumā šķiet neiespējama. 

Filma ir Latvijas, Lietuvas, Beļģijas un Francijas kopražojums. Filma "Oļegs" saņēmusi astoņas nacionālās kinobalvas "Lielais Kristaps" nominācijas, tai skaitā kā labākā filma, labākais režisors, labākais aktieris un labākais scenārijs. Filma nesen arī novērtēta kinofestivālā "CinEast" Luksemburgā, kur saņēmusi nomināciju "Grand Prix".

Uz augšu