Apmaiņā pret alkoholu un €1000 VID darbinieks izpaudis slepenu informāciju
Papildināts

FOTO: Ieva Lūka/LETA

Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien piemēroja 200 stundas piespiedu darba Valsts ieņēmumu dienesta (VID) darbiniekam par ierobežotas pieejamības informācijas izpaušanu un prettiesisku naudas un alkohola saņemšanu.

Tiesa apstiprināja starp Finanšu un ekonomisko noziegumu prokuratūras prokuroru un apsūdzēto oktobrī noslēgto vienošanos. Galīgais sods noteiks piespiedu darbu uz 200 stundām, aģentūrai LETA norādīja tiesā.

Soda izciešanas termiņā ieskaitāms aizturēšanā pavadītais laiks 2018.gada 6.decembrī, kas atbilst astoņām piespiedu darba stundām.

Spriedumu var pārsūdzēt desmit dienu laikā kasācijas kārtībā Augstākajā tiesā.

Jau ziņots, ka VID darbinieks apsūdzēts pēc diviem Krimināllikuma pantiem, proti, par prettiesiska labuma pieņemšanu un par neizpaužamu ziņu, kas nav valsts noslēpums, izpaušanu.

Prokuratūras preses pārstāve Una Rēķe aģentūrai LETA apliecināja, ka apsūdzētais kādai personai izpaudis informāciju, kam ar VID iekšējās kartības noteikumiem ir ierobežotas pieejamības statuss.

Par to viņš saņēmis aptuveni 1000 eiro un alkoholu.

Par labuma pieņemšanu var piemērot brīvības atņemšanu līdz trim gadiem, piespiedu darbu vai naudas sodu. Savukārt par informācijas izpaušanu var piemērot brīvības atņemšanu līdz vienam gadam, piespiedu darbu vai naudas sodu.

Uz augšu