Krievija un Turcija sāk kopīgas patruļas Sīrijas ziemeļaustrumos

FOTO: DELIL SOULEIMAN / AFP

Krievijas un Turcijas karavīri piektdien sākuši pirmās kopīgās patruļas Sīrijas ziemeļaustrumos, kā to paredz Maskavas un Ankaras pagājušajā nedēļā noslēgtā vienošanās.

Patruļas gaisā un uz zemes sāktas uz austrumiem no Sīrijas pierobežas pilsētas Derbāsījas, ziņo Turcijas Aizsardzības ministrija.

Arī Krievijas Aizsardzības ministrija apstiprinājusi, ka Derbāsījas robežpunktā sākusi kopīgi patrulēt Krievijas militārā policija un Turcijas robežsargi.

Ministrija atklāja, ka patruļas kolonna sastāv no vairākiem armijas spēkratiem, tostarp Krievijas bruņumašīnām "BTR-82", "Tigr" un "Typhoon" un Turcijas bruņumašīnām "Kirpi".

Patrulēts tiks vairāk nekā 110 kilometru garumā gar robežu, atklāja ministrija. Taču Turcijas raidorganizācija TRT ziņo, ka šodien galvenā uzmanība tiks pievērsta Derbāsījas un Kāmišlī apvidum.

Kurdu vadītie Sīrijas demokrātiskie spēki (SDF) apstiprinājušas ziņu aģentūrai DPA, ka patruļas ir sāktas.

22.oktobrī Sočos Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans un Krievijas prezidents Vladimirs Putins noslēdza vienošanos par kopīgu kontroli pār Sīrijas pierobežu, dodot kurdu kaujiniekiem 150 stundas laika, lai pamestu šo teritoriju.

Vienošanās paredz, ka Turcija saglabās kontroli pār teritorijām, kuras ieņēma 9.oktobrī sākās ofensīvas laikā. Runa ir par teritorijām aptuveni 100 kilometru posmā starp pierobežas pilsētām Rāselainu un Tell el Abjadu.

Turcijas Aizsardzības ministrija paziņoja, ka šodien Ankarā ieradīsies otra Krievijas militārā delegācija, lai apspriestu tehniskos jautājumus, kas saistīti ar Sočos noslēgto vienošanos.

Uz augšu
Back