Ar Beļģijas baroka orķestra "Les Muffatti" koncertu sākas Baha kamermūzikas festivāls

"Les Muffatti"

FOTO: publicitātes

5. novembrī Mazajā ģildē 19. Starptautiskā Baha kamermūzikas festivāla atklāšanas koncertā muzicēs Beļģijas baroka orķestris “Les Muffatti”, kas dibināts 1996. gadā un nosaukts par godu 17. gadsimta komponistam Georgam Mufatam. Koncerta programmā skanēs izcilā vācu komponista Johana Sebastiana Baha un viņa laikabiedra Johana Kristofa Graupnera opusi. Koncerta sākums – plkst.19.

Orķestris ir regulārs viesis Eiropas festivālos un prestižās koncertzālēs, saņemot cildinošas kritikas. Ierakstījis vairāk nekā septiņus albumus, saņemot dažādas balvas, tai skaitā  prestižo “Telemann Label” 2017. gadā. Par ierakstu kopā ar “Vox Luminis” saņēmis balvas “Classical Octave”, “Cecilla prize”, un 2016. gadā šis ieraksts kļuva par “Klara” gada ierakstu.  Līdzīgi seno glezniecības vecmeistaru darbnīcām, “Les Muffatti” ir pētniecības laboratorija, kura galveno uzmanību pievērš sinerģijām.

Atgādinām, ka no 5. novembra līdz 1. decembrim norisināsies 19. Starptautiskais Baha kamermūzikas festivāls, kura laikā klausītājiem Rīgā un Kuldīgā tiks piedāvāti pieci krāšņi koncerti ar izcilu mākslinieku piedalīšanos.

Starptautiskais Baha kamermūzikas festivāls un tā mākslinieciskā vadītāja, klavesīniste Aina Kalnciema uz Latviju aicina pasaules labākos senās mūzikas interpretus jau 19 gadus. Festivāls apzināti vērsts uz intīmo, dvēselisko, personīgo un intraverto, apliecinot projekta veidotāju vēlmi atklāt Johana Sebastiana Baha un viņa priekšgājēju, laikabiedru un estētikas sekotāju daiļradi kamermuzicēšanā.

Festivāla programma pieejama mājaslapā, kā arī sociālajā tīklā Facebook

Biļetes uz koncertiem var iegādāties “Biļešu paradīzes” tīklā.

Uz augšu