"Katlapa balva 2019" Artūram Skrastiņam un Vilim Daudziņam

Artūrs Skrastiņš

FOTO: publicitātes

11.novembrī pulksten 19.30 dzimtajā - Tumes, pagastā jau septīto reizi svinīgi tiks pasniegtas ievērojamā Nacionālā teātra aktiera, režisora un pedagoga Žaņa Katlapa balva. To šoreiz saņems Dailes teātra aktieris Artūrs Skrastiņš un Jaunā Rīgas teātra aktieris Vilis Daudziņš.

Katlapa balva tiek piešķirta no 2013.gada Par nacionālo vērtību apliecinājumu Latvijas teātra un kino vidē. Līdz šim to saņēmuši arī Māra Zālīte, Ināra Slucka, Alvis Hermanis, Harijs Gulbis, Māra Ķimele, Inga Ābele, Viesturs Kairišs, Guna Zariņa, Kaspars Znotiņš, Sigvards Kļava, Uldis Dumpis un Andris Keišs.

Sākotnēji balvas ideja bija atgādināt par Žaņa Katlapa nozīmīgo lomu Latvijas skatuves mākslas vēsturē, kā arī izcelt tās personības un projektus, kuri ar savu radošo darbību stiprina nacionālo pašapziņu.

Laureāti saņem naudas prēmiju, kā arī īpašu Tumes pagasta mākslinieka - kalēja Ginta Haņecka metālā veidotu balvu - dzirnaviņas, kas attēlo simbolisko saikni starp Ž.Katlapa dzimto Katlapu māju vējdzirnaviņām, kas jau 20.gs. 30.gados ražoja elektrību un radošā vēja ķeršanu, radot mākslas darbus, kas būtiski ietekmē nācijas un valsts pašapziņu.

Svinīgajā balvas pasniegšanā Tumes kultūras namā šogad piedalīsies - arī īpaši uzaicinātie viesmākslinieki - komponists un pianists Jēkabs Jančevskis, Sinfonietta Rīga stīgu kvintets: Līva Plociņa- Janova (vijole), Madara Gaile (vijole), Ineta Abakuka (alts), Madara Norbūte (čells), Viktors Stankevičs (kontrabass), Tumes jauktais koris diriģenta Rūdolfa Bacāna vadībā, kā arī Ed.Smiļģa Teātra muzeja vadītājs, Latvijas Kultūras akadēmijas profesors Jānis Siliņš.

Ieeja uz balvas pasniegšanas pasākumu - brīva

Uz augšu