Ukrainas armija un Maskavas atbalstītie kaujinieki atliek spēku atvilkšanu Austrumukrainā
Atvilkšana sākšoties sestdien

FOTO: AFP/SCANPIX

Ukrainas armija un Maskavas atbalstītie kaujinieki piektdien atlikuši plānoto spēku atvilkšanu Austrumukrainā līdz sestdienai, paziņojuši Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) novērotāji.

Spēku un smagās militārās tehnikas atvilkšana sāksies sestdien, 9.novembrī, plkst.12 pēc Kijevas un Latvijas laika, paziņoja EDSO sūtnis.

Kijeva iepriekš pavēstīja, ka ir gatava piektdien atvilkt karavīrus netālu no Petrivkas ciema Doņeckas reģionā, bet Maskavas atbalstītie kaujinieki uzstāja, ka spēku atvilkšana jāatliek līdz sestdienai.

Spēku atvilkšana ir priekšnosacījums pirmajām tiešajām sarunām starp Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu un Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski.

Paredzēts, ka šajā samitā piedalīsies arī Francijas prezidents Emanuels Makrons un Vācijas kanclere Angela Merkele.

Ukrainas armija un Maskavas atbalstītie kaujinieki līdzīgu spēku atvilkšanu realizēja arī jūnijā un oktobrī.

Zelenskis, kurš prezidenta amatā stājās maijā, centies atdzīvināt miera procesu, lai izbeigtu piecus gadus ilgo karu Ukrainas austrumos. Šajā konfliktā dzīvību zaudējuši aptuveni 13 000 cilvēku. 

Taču Zelenska plānu, kas ietver karavīru atvilkšanu, Kijevā daudzi ir kritizējuši, sevišķi kara veterāni un nacionālisti.

Kijeva un tās Rietumu sabiedrotie apsūdz Krieviju par ieroču un kaujinieku sūtīšanu uz Ukrainas austrumiem, lai karš nebeigtos. Maskava šīs apsūdzības noliedz.

Uz augšu
Back