Vairāk nekā 600 cilvēki parakstījušies par 52 koku saglabāšanu pie Botāniskā dārza

Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs.

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Vairāk nekā 600 cilvēku parakstīts kolektīvais iesniegums par 52 koku saglabāšanu pie Latvijas Universitātes (LU) Botāniskā dārza Rīgā iesniegts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) un Rīgas domē.

Parakstu vākšana sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" tika sākta pirms aptuveni divām nedēļām, šajā laikā savācot 615 parakstus.

Kā iniciatīvas pārstāve norādīta Ingrīda Ērenpreiss. Iniciatīvā pausta prasība ieviest ekoloģisko tīklu Latvijas pilsētvidē, sākot ar apdraudēto ekosistēmu LU Botāniskajā dārzā. "Tas nozīmē pasargāt pilsētvidē ekosistēmas un izcelt dabisko infrastruktūru mantojuma vērtību," skaidro Ērenpreiss.

Viņa norāda, ka, lai saglabātu apdraudēto ekosistēmu LU Botāniskajā dārzā, līdz publiskās apspriešanas beigām nepieciešams savākt parakstus par 52 koku saglabāšanu zaļajā teritorijā Pārdaugavā pie LU Botāniskā dārza.

"Ideālais risinājums būtu šo zaļo ekoloģisko teritoriju ar lakstīgalām pievienot LU Botāniskajam dārzam, kā tas bija 70. un 80.gados," pausts iniciatīvā.

Ērenpreiss ieskatā šādas iniciatīvas rezultātā sabiedrība iegūtu pilsētu ar svaigu gaisu, tīrāku ūdeni, aizsardzību no vēja un putekļiem, kā arī bagātāku augsnes auglību, vairāk bišu, kameņu un tauriņu.

Uz augšu