Katalonijas neatkarības atbalstītāji nobloķē šoseju starp Spāniju un Franciju

FOTO: EPA/Scanpix

Protestējot pret cietumsodu piespriešanu deviņiem separātistu līderiem, Katalonijas neatkarības atbalstītāji pirmdien nobloķējuši šoseju, kas savieno Spāniju ar Franciju.

Protestētāji ar vairākiem desmitiem transporta līdzekļu nobloķējuši šoseju AP7 netālu no Žironas un izveidojuši barikādes. Protesta akcijā piedalīā aptuveni 300 cilvēku, no notikuma vietas ziņo AFP žurnālists.

Katalonijas reģionālais ceļu dienests apstiprinājis, ka satiksme uz šosejas nobloķēta abos virzienos.

FOTO: AFP / Scanpix

Protesta akciju rīko jaunā kustība "Demokrātijas cunami", kas pagājušajā mēnesī organizēja demonstrāciju pie Barselonas lidostas, kur izcēlās protestētāju un policijas sadursmes.

"Šī mobilizēšanās ir sauciens pēc palīdzības starptautiskajai sabiedrībai, lai tā liek Spānijas valstij saprast, ka vienīgais iespējamais ceļš ir apsēsties un runāt," teikts "Demokrātijas cunami" nosūtītajā paziņojumā saviem sekotājiem vietnē "Telegram".

Arī radikālā separātistu grupa CDR aicinājusi savus atbalstītājus pievienoties protestētājiem uz šosejas pie Žironas.

Spānijas Augstākā tiesa 14.oktobrī piesprieda 13 gadu cietumsodu bijušajam Katalonijas vicepremjeram Urialam Džunkerasam, atzīstot viņu par vainīgu musināšanā uz dumpi un valsts līdzekļu izšķērdēšanā.

Vēl trim katalāņu separātistu līderiem, kas stājās tiesas priekšā saistībā ar neatkarības referenduma sarīkošanu 2017.gadā, tika piespriesti 12 gadu ilgi cietumsodi, bet pieciem citiem apsūdzētajiem - nedaudz īsāki cietumsodi.

Kopš sprieduma pasludināšanas Kataloniju pārņēmuši nemieri, kas bieži pārauguši vardarbībā, demonstrantiem apmētājot policistus ar akmeņiem un Molotova kokteiļiem, uz ko kārtības sargi atbildējuši ar stekiem, asaru gāzi un gumijas lodēm.

Vislielākās nekārtības izcēlās uzreiz pēc sprieduma nolasīšanas. Vardarbībā cieta vairāk nekā 600 cilvēki un vairāk nekā 200 tika aizturēti.

Nemieri Katalonijā aizēnoja arī svētdien Spānijā notikušās parlamenta pirmstermiņa vēlēšanās, kurās visvairāk balsu izcīnījuši premjerministra Pedro Sančesa pārstāvētie sociālisti, taču nav spējuši iegūt absolūto vairākumu parlamentā.

Sociālisti izcīnījuši 28% balsu, iegūstot 120 no 350 deputātu mandātiem parlamentā, opozīcijā esošā konservatīvā Tautas partija (PP) ieguvusi 20,8% balsu un 87 vietas parlamentā, bet galēji labējā partija "Vox" ("Balss") ieguvusi 15,1%, kļūstot par trešo lielāko partiju parlamentā, liecina rezultāti pēc balsu saskaitīšanas 99,9% vēlēšanu iecirkņu.

Uz augšu
Back