Mainīt uzbrukuma virzienu! “Dvēseļu putenis” tagad arī Waze

Filmas Dvēseļu putenis pirmā posma filmēšana Vecrīgā, Mazajā Pils ielā.

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Pēc Aleksandra Grīna romāna tapusī vēsturiskā kara drāma “Dvēseļu putenis” jau pirmajās tās izrādīšanas dienās paspējusi sajūsmināt tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju. Lai filmas cienītāji varētu atgriezties filmas raisītajās sajūtās atkal un atkal, turpmāk Waze būs pieejamas norādes “Dvēseļu puteņa” stilistikā.

Norādes navigācijas lietotnē Waze pieejamas “Dvēseļu puteņa” varoņa – strēlnieku bataljona komandiera Apsīša (filmas militārais konsultants un aktieris Ziedonis Ločmelis) balsī, kas auto vadītājiem dos komandas armijas mutvārdu komunikācijas labākajās tradīcijās. Lai uzstādītu Waze “Dvēseļu puteņa” balss norādes, tās jālejuplādē savā tālrunī (saite: DveseluPutenis) un tad  jādodas uz Waze iestatījumiem, jāizvēlas sadaļa “Balss un skaņa” un kā Waze balss jāatlasa un jāiestata  “Dvēseļu putenis LV”.

“Auto vadīšanai ir daudz vairāk kopīga ar armijas disciplīnu, nekā pirmajā brīdī varētu šķist. Kārtībai jābūt gan uz ceļa, gan pie valsts robežām! Jaunās Waze norādes ir jāuztver ar veselīgu humoru, jo bez tā taču nenotiek nekas mūsu dzīvēs. Arī Pirmā pasaules kara ierakumos skanēja joki un smiekli, un strēlnieki grāmatā un filmā “Dvēseļu putenis” tam ir lielisks apliecinājums. Ceru, ka komandieris Apsītis spēs savaldīt pārgalvīgos braucējus un uzmundrināt samiegojušos, bet visiem pārējiem tā būs iespēja vēl brīdi kavēties filmas noskaņās,” saka filmas režisors Dzintars Dreibergs.

FILMAS DVĒSEĻU PUTENIS REKLĀMAS RULLĪTIS:

Jau ziņots, ka filma “Dvēseļu putenis” pirmizrādi piedzīvoja 8. novembrī un tās pirmajā izrādīšanas nedēļas nogalē filmu noskatījās vairāk nekā 25 000 skatītāju. Filma visu novembri un decembri tiks demonstrēta ne tikai kinoteātros lielākajās Latvijas pilsētās, bet arī novadu kultūras un tautas namos Latgalē, Sēlijā, Kurzemē, Zemgalē un Vidzemē. Valsts svētku nedēļās kinoteātros visā Latvijā norisinās vērienīgās kara drāmas īpašie seansi, kuru laikā skatītāji klātienē var satikt filmas veidotājus. Pirms seansiem uz tikšanos ar skatītājiem dodas gan režisors Dzintars Dreibergs, producente Inga Praņevska un operators Valdis Celmiņš, gan aktieri Vilis Daudziņš, Gatis Gāga, Jēkabs Reinis, Raimonds Celms, Ieva Florence-Vīksne, Grēta Trušiņa u. c.

Filma “Dvēseļu putenis” skatītājus aizved 100 gadus senā pagātnē, kur sešpadsmitgadīgais Artūrs dodas strēlniekos un kopā ar draugiem cīnās par brīvību – pat tad, kad neviens nezina, kurā pusē tā meklējama. Saviļņojošais stāsts ļauj skatītājam pieaugt kopā ar Artūru un jaundibināto Latvijas valsti, vērojot dzīvi ierakumos zēna acīm, pašaizliedzīgi stājoties pretī ienaidniekam, meklējot īstu mīlestību un mācoties novērtēt brīvības cenu.

Filmu “Dvēseļu putenis” veidojuši kino profesionāļi no Latvijas un citām valstīm – režisors un producents Dzintars Dreibergs, producente Inga Praņevska, galvenais operators Valdis Celmiņš, Rīgā dzimušais scenārists, Ņujorkas Universitātes profesors Boriss Frumins, komponiste, prestižās Emmy balvas laureāte Lolita Ritmanis, Casting Bridge aktieru atlases režisore Gunita Groša, galvenais mākslinieks Juris Žukovskis, galvenā kostīmu māksliniece Sandra Sila, galvenā grima māksliniece Dzintra Bijubena, studija Kultafilma un citi.

Filmas “Dvēseļu putenis” lielāko daļu izmaksu sedz valsts, savukārt trūkstošo finansējumu nodrošina filmas ģenerālsponsors – viens no Latvijas zīmoliem veikals-noliktava Depo, kā arī sponsors “Latvijas Mobilais telefons”. Filmas atbalstītāju vidū ir arī AS “Cēsu alus”, UPB, Jūrmalas pilsētas dome, Carnikavas novada dome, Latvijas Avīze, kā arī filmas un komandas oficiālais apdrošinātājs AAS Balta.

FILMAS "DVĒSEĻU PUTENIS" AIZKADRI - PIRMO STRĒLNIEKU BATALJONU APMĀCĪBA:

Uz augšu