Kariņš: Budžeta pieņemšana nekad nav viegla

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

FOTO: Ieva Leiniša/LETA

Budžeta pieņemšana nekad nav viegla, taču ir jāuztur iedibinātais sadarbības gars, lai strādātu arī pie turpmāko gadu budžetiem, īsi pirms budžeta pieņemšanas deputātiem un ministriem sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Kariņš atgādināja, ka nākamā gada budžeta veidošanas process ticis sākts vēl augustā. "Sanāca piecas partijas, sarežģītos apstākļos atrodot vienotu skatījumu un iespēju, kopā sadarbojoties, iekustināt reformas un piedāvāt 2020.gada budžetu," teica Kariņš, piebilstot, ka viens no nozīmīgākajiem budžeta faktiem ir, ka iedzīvotājiem nav celti nodokļi.

"Līdzekļu pārdale nav bijusi viegla. Labi apzinos, ka ne visi uzskata, ka rezultāts ir labākais un vēlamākais, jo sabiedrībā ir daudz interešu. Te ir liels izaicinājums - kā samērot dažādās un specifiskās intereses," teica premjers.

Kariņš pauda, ka viena no galvenajām prioritātēm nākamā gada budžetā ir veselības aprūpe, kas saņēma lielāko papildu naudas apjomu, lai celtu mediķu algas. Otra lielākā papildu summa ir piešķirta izglītības sistēmai, savukārt vēl viena liela prioritāte bijusi arī iekšlietu sistēma.

"Šis ir tikai solis vairākiem turpmākajiem soļiem. Valdības un budžeta veidošana ir kompromisa māksla. Mums jāuztur iedibinātais gars, lai strādātu arī pie turpmāko gadu budžetiem," teica politiķis.

Kariņš uzsvēra, ka tūlīt pēc budžeta pieņemšanas politiķi sāks darbu pie nodokļu sistēmas pārskatīšanas.

Kā ziņots, Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma 2020.gada valsts budžetu, nākamgad plānojot tērēt līdz šim lielāko naudas summu - 10,001 miljardu eiro.

Par 2020.gada budžetu nobalsoja 57 deputāti. Pārējie parlamentārieši sēdē nepiedalījās.

Likums "Par valsts budžetu 2020.gadam" paredz, ka nākamajā gadā ieņēmumi valsts budžetā plānoti 9 894 133 419 eiro apmērā, savukārt izdevumi iezīmēti 10 001 641 058 eiro.

Uz augšu