Ķīnas "megaizgāztuve" ir pilna jau 25 gadus pirms plānotā termiņa

FOTO: AFP/SCANPIX

Dzjancuņgou izgāztuve, kas atrodas Šaņsji provincē Ķīnas ziemeļu daļā, ir pilna jau 25 gadus pirms plānotā termiņa, vēsta Lielbritānijas raidsabiedrība BBC.

Dzjancuņgou izgāztuve tika atklāta 1994.gadā un bija plānots, ka tā pieņems atkritumus līdz 2044.gadam, tomēr jau tagad izgāztuvē jauniem atkritumiem vairs nav vietas.

Sākotnēji plānots, ka izgāztuve katru dienu uzņems aptuveni 2500 tonnas atkritumu, tomēr tā saņēma 10 000 tonnu atkritumu dienā – kas padarīja to par noslogotāko izgāztuvi valstī.

Šajā izgāztuvē nonāk vairāk nekā astoņu miljonu Ķīnas pilsētas Siaņas iedzīvotāju radītie atkritumi. Dzjancuņgou izgāztuve aizņem gandrīz 700 000 kvadrātmetru platību. Tā tika izrakta 150 metru dziļa un bija paredzēts, ka tā varēs uzņemt 34 miljonus kubikmetru atkritumu.

Līdz nesenam laikam Siaņas bija viena no retajām pilsētām, kas atkritumu apsaimniekošanā izmantoja tikai izgāztuvi, un tas arī ir galvenais iemesls, kāpēc izgāztuve piepildījusies tik ātri.

Šomēnes Siaņā atklāta jauna atkritumu dedzināšanas rūpnīca, un plānots, ka nākamgad tiks atklātas vēl četras.

Šo rūpnīcu atklāšana ir daļa no valsts mēroga plāna, kas paredz samazināt paļaušanos uz izgāztuvēm, tā vietā vairāk izmantojot arī citas atkritumu apsaimniekošanas metodes.

Ķīna ir viena no lielākajām piesārņotajām pasaulē.

2017.gadā Ķīnas mājsaimniecības radīja 215 miljonus tonnu atkritumu, salīdzinot ar 152 miljoniem tonnu 2007.gadā.

Valstī darbojas 654 izgāztuves un 286 atkritumu dedzināšanas rūpnīcas.

Uz augšu