"Rimi" hipermārketi būs aprīkoti ar "dzīvības glābšanas" ierīcēm

FOTO: Ieva Čīka / LETA

Mazumtirgotājs "Rimi Latvia" aprīkojis hipermārketus ar defibrilatoriem jeb "dzīvības glābšanas" ierīcēm, aģentūru LETA informēja "Rimi Latvia" pārstāve Regīna Ikala.

Viņa uzsvēra, ka pērn Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) reģistrējis 279 izsaukumus pie pacientiem, kuriem sabiedriskā vietā apstājusies sirdsdarbība un bijusi nepieciešamība veikt atdzīvināšanas pasākumus. Šādos gadījumos līdzcilvēku iesaiste ir ļoti svarīga, jo tās ir situācijas, kad izšķirošas ir pirmās minūtes un tūlītēja pirmās palīdzības sniegšana dod lielākas iespējas glābt cilvēka dzīvību. 

Ikala atzīmēja, ka to apliecina arī nesen publiskajā telpā plašu rezonansi guvušais gadījums, kad "Rimi" darbinieka ātra reaģēšana un savlaicīga iesaiste atdzīvināšanas pasākumos lielveikalā ļāva glābt dzīvību kādai sievietei.

Viņa norādīja - lai arī Latvijas likumdošanā nav noteikta obligāta defibrilatoru uzstādīšana sabiedriskās vietās, kopš novembra vidus visos "Rimi" hipermārketu informācijas centros ir pieejami ārējie automātiskie defibrilatori, kurus nepieciešamības gadījumos varēs izmantot un pirmo palīdzību sniegt gan "Rimi" darbinieki, gan lielveikalu apmeklētāji. 

Pēc Ikalas paustā, šādu atdzīvināšanas ierīču izvietošana sabiedriskās vietās ir ierasta prakse daudzviet pasaulē, un tas ir viens no efektīvākajiem līdzekļiem gadījumos, kad cilvēkam ārpus slimnīcas apstājusies asinsrite un primāri ir defibrilējams sirds ritms.

Defibrilatoru praktiskais paraugdemonstrējums notiks trešdien, 20.novembrī, plkst.12 "Rimi Ozols" veikalā pie informācijas centra, Mazā Rencēnu ielā 1, Rīgā.

Defibrilatoru praktiskajā paraugdemonstrējumā piedalīsies "Rimi Latvia" valdes priekšsēdētājs Valdis Turlais, "Rimi Latvia" hipermārketu tīkla direktors Gatis Pakalnieks, "Rimi" hipermārketa "Biķernieki" noliktavas vadītājs Emīls Ohņevskis, kā arī NMPD neatliekamās medicīnas ārsta palīgs Ervīns Šmatčenko.

LETA jau ziņoja, ka "Rimi Latvia" pērn strādāja ar 893,692 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 2,7% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga par 10,9% un bija 45,305 miljoni eiro.

Kompānija "Rimi Latvia" reģistrēta 1992.gada janvārī, un tās pamatkapitāls ir pieci miljoni eiro. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir Zviedrijā reģistrētais uzņēmums "Rimi Baltic".

Uz augšu