Aviopasažieriem no Krievijas konstatē, iespējams, noziedzīgi iegūtu skaidru naudu
Papildināts

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policija pie Maskavas un Sanktpēterburgas avioreisa pasažieriem konstatējusi, iespējams, noziedzīgi iegūtu skaidru naudu, par ko sākti divi kriminālprocesi, informēja VID.

Novembrī, pamatojoties uz riska analīzes ceļā iegūtu informāciju, lidostā "Rīga" veikta ielidojošā reisa Maskava-Rīga un ielidojošā reisa Sanktpēterburga-Rīga pasažieru muitas kontrole.

Muitas kontrole veikta saistībā ar iespējamu liela apmēra skaidras naudas, ko, šķērsojot Latvijas valsts robežu, ieved Eiropas Kopienas muitas teritorijā, nedeklarēšanu vai nepatiesu deklarēšanu un par iespējamu noziedzīgi iegūtas naudas legalizēšanu lielā apmērā.

Reisa Sanktpēterburga-Rīga pasažieris, 1970.gadā dzimis Krievijas pilsonis, ievedis skaidru naudu 60 075 eiro apmērā, savukārt reisa Maskava-Rīga pasažieris, 1970.gadā dzimis Krievijas pilsonis, ievedis skaidru naudu 43 900 eiro un 10 000 Krievijas rubļu (141,4 eiro) apmērā. Naudas līdzekļu izcelsmes avoti tiks skaidroti pirmstiesas izmeklēšanā.

Par notikušo tika sākti divi kriminālprocesi - viens pēc Krimināllikuma 195. panta trešajā daļā un 195.2 panta otrajā daļā paredzētajiem noziedzīgiem nodarījumiem, savukārt otrs kriminālprocess pēc Krimināllikuma 195.2 panta otrajā daļā paredzētajiem noziedzīgiem nodarījumiem.

Atbilstoši Kriminālprocesa likumam neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā nav konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Izmeklēšanas interesēs papildu informācija netiek sniegta.

VID atgādināja, ka cīņa ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, tostarp noziedzīgi iegūtas skaidras naudas pārvietošanas pāri Latvijas valsts robežai ierobežošanu šogad ir viena no VID prioritātēm.

VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldē par skaidras naudas nedeklarēšanu vai nepatiesu deklarēšanu 2019.gadā sākts 41 kriminālprocess, kuru rezultātā izņemti skaidras naudas līdzekļi 5,909 miljonu eiro apmērā, bet banku seifos izņemti 1,378 miljoni eiro.

Uz augšu