Video: policija meklē vīrieti, kurš, balansējot uz elektrodēļa, stūma bērnu ratiņus

FOTO: Ekrānšāviņš

Rīgas Pašvaldības policijas (RPP) Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļa vēlas veikt pārrunas ar vīrieti, kurš sociālajos tīklos plašu rezonansi izraisījušā videomateriālā redzams, iespējams, lielā ātrumā ar elektrodēli pa Krišjāņa Barona ielu stumjam bērnu ratiņus.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja RPP sabiedrisko attiecību speciāliste Lāsma Zemene, Bērnu tiesību un aizsardzības likums nosaka, ka vecākiem ir pienākums rūpēties par bērnu drošību, un RPP uzskata, ka video redzamajā situācijā tas nav ticis nodrošināts.

RPP saistībā ar šo video saņēmusi vairākas iedzīvotāju sūdzības, tāpēc policijas Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļa vēlas veikt pārrunas ar video redzamo vīrieti, lai noskaidrotu viņa motivāciju.

Tāpat Zemene atzīmēja, ka, balstoties uz Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 173.pantu, par bērna aprūpes pienākumu nepildīšanu vecākiem vai personām, kas viņus aizstāj, izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu līdz 140 eiro. Tomēr pirms jebkāda soda piemērošanas policija vēlas izvērtēt vīrieša motivāciju un veikt preventīva rakstura pārrunas.

Policija arī lūdz iedzīvotājus atpazīt video redzamo vīrieti, kurš 17.novembrī ap plkst.18 relatīvi lielā ātrumā traucās ar elektrodēli pa Barona ielas braucamo daļu, potenciāli apdraudot divus mazus bērnus. 

Personas atpazinējus RPP lūdz atsaukties, zvanot pašvaldības policijai pa tālruni 67 037 811 vai 110. Anonimitāte garantēta.

Uz augšu