Arī piektdien Centrāltirgū turpinājās kratīšanas; ir aizturētie
Papildināts

FOTO: LTV

Kratīšana AS "Rīgas centrāltirgū" ceturtdien veikta saistībā ar akcizēto preču nelikumīgu apriti. "Rīgas Centrāltirgus" pārstāvji norāda, ka likumsargi uzņēmuma Administrācijas ēkā ieradušies vakar, ap plkst.15.20, bet to atstājuši tikai šodien, plkst.11.20.

No administrācijas ēkas iznākuši četri operatīvie darbinieki ar vairākām kastēm un maisiem, iekāpuši operatīvajos transportlīdzekļos un pametuši Centrāltirgus teritoriju.

Policijā skaidro, ka ceturtdien VP Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicija pārvalde veica procesuālās darbības "Rīgas centrāltirgū", kas saistītas ar akcizēto preču nelikumīgu apriti. Kopumā veiktas vairāk nekā 80 kratīšanas un arī aizturētas vairākas personas. Izmeklēšanas interesēs plašākus komentārus likumsargi nesniedz.

Tikmēr Latvijas Televīzija (LTV) vēsta, ka kratīšana notikusi arī pie "Rīgas centrāltirgus" Iekšējās drošības daļas vadītāja Maksima Danovska, kurš pirms nedēļas uz īsu brīdi tika iecelts uzņēmuma valdē. Tāpat LTV vēsta, ka procesuālās darbības "Rīgas centrāltirgū" veiktas arī šodien.

Rīgas domē aģentūru LETA informēja, ka uzņēmuma vadībai nav piemēroti nekādi drošības līdzekļi, tā sadarbojas ar tiesībsargājošajām institūcijām un sniedz visu nepieciešamo informāciju. 

Tirgus valdes priekšsēdētājs Artis Druvinieks un valdes loceklis Kaspars Zauls atbilstoši normatīvajiem aktiem arī ir bijuši klāt, kamēr policija veica procesuālās darbības. 

Centrāltirgus valde piedalījusies visās procesuālās darbībās, veicinot sadarbību ar izmeklēšanas darbības veicējiem, norādīja uzņēmumā. Valdes locekļiem neesot piemērots aizdomās turēto personu statuss un tās piedalījās kratīšanas procesā tikai kā juridiskās personas pārstāvji.

Tirgus pārstāvji apstiprināja, ka kratīšanas laikā no administrācijas ēkas tika izņemti vairāki datori, datoru cietie diski, kā arī dokumenti.

Valdes rīcībā nav oficiālas informācijas par aizdomās turamā statusa piemērošanu kādam no Centrāltirgus administrācijas darbiniekiem.

Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka likumsargi "Rīgas centrāltirgū" ceturtdien ieradušies īsi pirms plkst.16 pēcpusdienā, vienuviet sapulcējuši darbiniekus un sākuši procesuālo darbību veikšanu vairāku stundu garumā.

Uz augšu