Lūk, visu laiku lielākais un varenākais kravas auto
Ar vienu V12 motoru tam nepietiek

FOTO: worldwideauctioneers.com

Divi V12 dīzeļdzinēji, viens papildus reaktīvais dzinējs, nepilnu 4000 zirgspēku jauda, apmēram 15 tonnas svara un 13,4 metru garums. Tie ir daži no svarīgākajiem parametriem, kas raksturo kāda Maika Harras vīziju par planētas ekstrēmāko kravas auto.

Maiks Harra interneta vietnē worldwideauctioneers.com, kas arī organizēja mašīnas izsoli Rijādā (Saūda Arābijā) raksturots kā visnotaļ ekstrēmu nodarbju cienītājs un, acīmredzot, arī pietiekami turīgs. Viņš nodarbojas ar nekustamo īpašumu attīstīšanu, ir testu pilots un aizraujas ar tā dēvēto piekrastes ātrumlaivu sportu.

FOTO: worldwideauctioneers.com

Bet ko nu šeit daudz iedziļināties Harras biogrāfijā. Šī stāsta varonis ir 13,4 metrus garš, septiņu gadu laikā uzbūvēts monstrs, kuram uz planētas nav līdzīga. Auto, kura bāze ir 1984.gada Peterbilt 359, nodēvēts mitoloģiskā dieva Tora vārdā. Tas aprīkots ar veseliem diviem rindā saslēgtiem 14 litru V12 dīzeļdzinējiem, kas papildināti ar 12 mehāniskajiem kompresoriem. Tiem piedevām katram atvēlēts savs darbības rādītājs pulēta tērauda priekšējā panelī. Turpat atrodas arī koka stūre retro stilā un zobens, kas kalpo par manuālās transmisijas ātrumpārslēgu.

Papildus tam auto ir apgādāts ar lidmašīnas Hawker 600 reaktīvo dzinēju, kas paredzēts elektrosistēmu darbināšanai. Un tādu šim auto ir daudz, ieskaitot septiņus kabīnē iebūvētos ekrānus, no kuriem vienam diagonāle ir 40 collas. Protams, netrūkst arī lieljaudas audiosistēma, kurai jāpārkliedz visu 24 cilindru rēkoņa, kad pedālis nospiests kaut līdz trešdaļai.

FOTO: worldwideauctioneers.com

Par dinamiku ziņu nav, taču ir zināms, ka šis 3974 zirgspēku vilcējs var sasniegt 130 jūdžu jeb 210 km/h ātrumu. Un, kas būtiski, pārbūves laikā ir saglabāti visi sakabes mehānismi, jo auto aizvien ir lietojams kā vilcējs, turklāt pilnīgi legāli.

FOTO: worldwideauctioneers.com

Jautāsi, kāds ir šī auto liktens? Nu, tam kopš 23.novembra ir jauns saimnieks, jo Thor 24 veiksmīgi tika pārdots Worldwide Auctioneers izsolē Rijādā par 13,2 miljoniem ASV dolāru. Tie ir apmēram 12 miljoni eiro.

FOTO: worldwideauctioneers.com

Uz augšu