"Clean R" pēc ārkārtas stāvokļa turpinās atkritumu apsaimniekošanu saviem klientiem Rīgā

Atkritumi Pļavniekos pie Kupriču ielas. Ilustratīvs attēls

FOTO: Īriss Sviklis/LETA

Atkritumu apsaimniekotājs "Clean R" ir noslēdzis līgumu ar Rīgas domi, ka pēc 12.decembra, kad beigsies septembrī  izsludinātais ārkārtas stāvoklis, turpinās sadzīves atkritumu apsaimniekošanu saviem klientiem galvaspilsētā, informēja "Clean R" preses sekretārs Kaspars Līcītis.

Viņš uzsvēra, ka "Clean R" esošajiem klientiem Rīgā nav jāpārslēdz atkritumu apsaimniekošanas līgumi, savukārt klientiem, juridiskām personām, kuru apkalpošana tika pārņemti no atkritumu apsaimniekotāja "Pilsētvides serviss", ir pienākums noslēgt atkritumu apsaimniekošanas līgumu ar "Clean R" līdz 2019.gada 31.decembrim. 

"Clean R" aicina ņemt vērā, ka uzņēmumam ir tiesības pārtraukt pakalpojuma sniegšanu, ja līgumi netiks noslēgti līdz norādītajam termiņam. Klienti, kuri līgumu ar "Clean R" jau ir pārslēguši, līguma pārslēgšana otrreiz nav jāveic. 

Līcītis norādīja, ka atkritumu izvešana tiks nodrošināta visiem līdzšinējiem "Clean R" klientiem, kā arī atkritumu apsaimniekotāja "Pilsētvides serviss" juridiskajiem klientiem pēc spēkā esošajiem nosacījumiem. Pakalpojums tiks nodrošināts līdz brīdim, kad tiks atjaunots 14.jūnijā noslēgtais koncesijas līgums Ar SIA "Tīrīga" vai tiks noslēgts jauns atkritumu apsaimniekošanas līgums ar komersantu, kurš atzīts par uzvarētāju Rīgas pašvaldības rīkotā atklātā konkursā. 

Līcītis piebilda, ka "Clean R" līgumu ar Rīgas pašvaldību ir noslēgusi pēc pašvaldības izsludinātās sarunu procedūras rezultātiem. 

Viņš skaidroja, ka pakalpojums tiks nodrošināts, nemainot būtiskākos iepriekšējās sadarbības līguma punktus. Tomēr jaunais līgums ar Rīgas pašvaldību paredz obligātu papildu atkritumu apjoma, kas tiks konstatēts pie sadzīves atkritumu konteineriem, savākšanu, fiksēšanu un izmaksu par to piestādīšanu klientam.

Vienlaikus Līcītis norādīja, ka Rīgas klientus, tāpat kā pārējos sadzīves atkritumu radītājus visā Latvijā, no 2020.gada 1.janvāra gaida pakalpojuma tarifa izmaiņas, kas saistītas ar izmaiņām Dabas resursu nodokļa (DRN) likmē un sadzīves atkritumu poligona tarifā. Proti, mainoties dabas resursu nodokļa likmei un pieaugot sadzīves atkritumu poligona "Getliņi" sadzīves atkritumu noglabāšanas tarifam, no 1.janvāra Rīgā mainīsies tarifs par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu.

No 1.janvāra DRN likme pieaugs no 43 eiro par tonnu līdz 50 eiro par tonnu. 

TVNET jau ziņoja, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) gatavo Ministru kabineta rīkojuma projektu par ārkārtējās situācijas pagarināšanu Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā, lai iedzīvotājiem tiktu nodrošināta sadzīves atkritumu apsaimniekošana arī pēc 11.decembra.

Rīgas domes pārstāvji trešdien paziņoja, ka ir panākuši vienošanos ar "Clean R", "Eco Baltia vide" un "Lautus" par atkritumu apsaimniekošanas pakalpojuma nodrošināšanu visiem rīdziniekiem ar līdzšinējiem noteikumiem arī pēc 11.decembra, kad beigsies valdības izsludinātā ārkārtas situācija. Pēc domes pārstāvju paustā, pakalpojums tiktu sniegts līdz mirklim, kad jaunā iepirkumā tiktu izraudzīti turpmākie pakalpojuma sniedzēji, un līgumi iedzīvotājiem nebūtu jāpārslēdz.

Tomēr VARAM pārstāvji ir pārliecināti, ka līgumi būtu jāpārslēdz. Attiecīgi VARAM norāda, ka arī tad, ja dome sarunu procedūras ceļā ir vienojusies ar atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumiem par sadzīves atkritumu savākšanas pakalpojumu turpināšanu, nav iespējams līdz 11.decembrim noslēgt jaunus līgumus ar iedzīvotājiem un komersantiem.

VARAM uzskata, ka dome nav izpildījusi iepriekšējā periodā noteiktās prasības izvēlēties atkritumu pakalpojumu sniedzējus publiskā iepirkuma procedūrā. Tāpat dome nav pieņēmusi jaunus saistošos noteikumus, kas nosaka atkritumu apsaimniekošanu Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā, nodrošinot to atbilstību pašreizējam normatīvajam regulējumam, uzsver ministrijā.

Pamatojoties uz faktu, ka līdz ārkārtējās situācijas beigām ir palikušas tikai divas nedēļas un Rīgas dome šajā periodā nav veikusi nepieciešamās darbības, lai nodrošinātu atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu jautājuma sakārtošanu, VARAM ir sagatavojusi Ministru kabineta rīkojuma projektu, kas paredz pagarināt ārkārtējo situāciju Rīgas teritorijā līdz 2020.gada 11.martam, informēja ministrijā. Plānots, ka Ministru kabinets par šo jautājumu lems 3.decembrī.

Uz augšu