Liepājā zināmi 88 saslimušie ar akūtu zarnu infekcijas pazīmēm

Pārtika FOTO: LETA

Veicot epidemioloģisko izmeklēšanu ražotnēs un ēdnīcā Liepājā, Ziemeļu ielā 19, Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologi šodien, 28. novembrī, ir ieguvuši informāciju par 88 saslimušajiem ar akūtas zarnu infekcijas pazīmēm, informēja SPKC pārstāve Ilze Arāja. 

Viņa stāstīja, ka epidemiologi aptaujājuši darbiniekus un sazinājušies ar saslimušajiem prombūtnē esošajiem darbiniekiem. Par saslimstības gadījumiem informēti arī ģimenes ārsti Liepājā. 

Par saslimšanas cēloņiem varēs spriest tikai pēc tam, kad būs saņemti analīžu rezultāti, piebilda Arāja.

SPKC norāda, ka vairāku cilvēku vienlaicīga saslimšana ar akūtām zarnu infekcijām visbiežāk saistīta ar tādu pārtikas produktu lietošanu uzturā, kas piesārņoti ar infekcijas izraisītāju (baktērijām, vīrusiem), tādēļ pašlaik viena no uzliesmojuma izcelšanās versijām ir ēdināšanas pakalpojumu saņemšana. 

Tā kā ēdināšanas uzņēmums Ziemeļu ielā 19 sniedz ēdināšanas pakalpojumus arī citiem pilsētas iedzīvotājiem, SPKC vērš liepājnieku uzmanību, ka akūtas zarnu infekcijas simptomu, proti, vemšana, sāpes vēderā, caureja, paaugstināta ķermeņa temperatūra parādīšanās gadījumā pēdējās dienās nepieciešams vērsties pie ģimenes ārsta pēc medicīniskās palīdzības un, ja uzturā lietots "Baltic Restaurants Latvia" gatavots ēdiens, par to jāinformē ģimenes ārsts. 

SPKC lūdz ģimenes ārstus nekavējoties informēt SPKC par saslimšanas gadījumiem, teica Arāja.

"Baltic Restaurants Latvia" pārstāvji aģentūru LETA informēja, ka PVD pēc pārbaudēm uzņēmumam ir atļāvis darbu turpināt, jo nekādas nopietnas neatbilstības nekonstatēja, un uzņēmuma darbs atbilstot pārtikas apriti reglamentējošām normatīvo aktīvu prasībām. Ēdināšanas uzņēmuma darbiniekiem slimības pazīmju nav, piebilda "Baltic Restaurants Latvia" pārstāvji.

"Ņemot vērā to, ka restorāna telpās, iespējams, ir uzturējies ievērojams skaits cilvēku, kas varēja būt saslimuši ar vīrusu infekciju, kā arī domājot par darbinieku veselību, pieņemts lēmums slēgt pusdienu restorānu, lai maksimāli apturētu vīrusa tālāko izplatību, veicot ēdamzāles un pārējo telpu dezinfekciju," skaidro uzņēmumā.

Uzņēmums apzināsim vīrusu saslimšanas izplatību teritorijā ap pusdienu restorānu un pilsētā, un par precīzu darba atsākšanu lēmumu pieņemsim piektdien.

TVNET jau ziņoja, ka Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) šodien ir veicis pārbaudi "Daily" pusdienu restorānā Ziemeļu ielā 19, kurā ēdināšanas pakalpojumus nodrošina SIA "Baltic Restaurants Latvia", un konstatējis vispārējās higiēnas prasību, kā arī citus ar ēdiena gatavošanu un izsniegšanu saistītus pārkāpumus. 

Kā aģentūru LETA informēja PVD pārstāve Ilze Meistere, pārbaude restorānā veikta pēc tam, kad tika saņemta informācija par vairākiem saslimšanas gadījumiem uzņēmumā "Lauma Fabrics", kura darbinieki ēduši "Daily" restorānā.

PVD ir paņēmis pārtikas produktu un nomazgājumu paraugus laboratoriskajai izmeklēšanai. To rezultāti varētu būt zināmi ne ātrāk kā nākamās nedēļas vidū, teica Meistere. 

Viņa norādīja, ka pagaidām nav zināms, vai cilvēku saslimšanu izraisījusi pārtika. PVD atgādina, ka epidemioloģisko izmeklēšanu, lai noskaidrotu saslimšanas cēloņus, veic SPKC.

Sākotnēji SPKC bija informācija par 70 saslimušajiem ar akūtu zarnu infekciju.

Uz augšu
Back