Pk, 7.10.2022.

Tramps Pateicības dienā ieradies Afganistānā

TVNET/CNN
Tramps Pateicības dienā ieradies Afganistānā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 3
ASV prezidents Donalds Tramps
ASV prezidents Donalds Tramps Foto: ALEXANDER DRAGO/REUTERS

ASV prezidents Donalds Tramps paziņojis, ka viņš ir atsācis sarunas ar Afganistānas talibu nemierniekiem, apliecināja žurnālisti, kas Trampu pavada iepriekš neizziņotajā Pateicības dienas vizītē Afganistānā.

Tramps pameta Floridu, plašāku sabiedrību par to neinformējot, un ceturtdien ieradās Afganistānā Bagramas gaisa spēku bāzē.

Prezidents pavadīja laiku ar plašajā bāzē izvietotajiem ASV karavīriem un pasniedza viņiem tradicionālos Pateicības dienas svētku ēdienus - tītara cepeti un kartupeļu biezeni.

Trampam bija arī divpusējas sarunas ar Afganistānas prezidentu Ašrafu Gani, un šīs tikšanās gaitā prezidents paziņoja, ka viņš ir atsācis miera sarunas ar talibiem.

Kā sacīja Tramps, viņš uzskata, ka talibi vēlas uguns pārtraukšanu, vēsta Baltā nama žurnālisti.

"Talibi vēlas panākt vienošanos, un mēs ar viņiem tiekamies, un mēs sakām, ka ir jābūt uguns pārtraukšanai, un viņi negribēja ievērot uguns pārtraukšanu, un tagad viņi vēlas ievērot uguns pārtraukšanu," sacījis Tramps.

Prezidents arī apstiprinājis, ka vēlas samazināt ASV karavīru skaitu Afganistānā līdz 8600.

Tramps ieradies vizītē Afganistānā divus mēnešus pēc tam, kad viņš pēkšņi pārtrauca miera sarunas ar talibiem, šādi reaģējot uz spridzināšanu Kabulā, kurā bija cilvēku upuri.

Tramps līdzīgā kārtā pērn apmeklēja Ziemassvētkos Irāku, kas bija viņa pirmā vizīte konflikta zonā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu