Imants Daksis piesaka jaunāko kompozīciju no albuma "Skalbe. Dzirnavās"

Foto: Ieskats festivāla "Laba daba" pirmajā dienā (Imants Daksis) FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Atzīmējot Kārļa Skalbes 140. jubileju un Latvijas simtgadi, Radio NABA atklāja savu jaunāko muzikālo izlasi “Skalbe. Dzirnavās”, kuras iedvesmas avots ir latviešu tautai tik iemīļotā pasaka “Kaķīša dzirnavas”. Albumā iekļauto kompozīciju vārdu autors ir dziesminieks un dzejnieks Imants Daksis, turklāt šī ir otrā kompozīcija, kurai viņš ir arī mūzikas autors.

Imants Daksis, kurš sajūtas, motīvus un tēlus, kas mājo pasakā “Kaķīša dzirnavas”, transformējis dzejas valodā, radot vienotu stāstu. Kompozīcijas “Maigais skatiens” idejas, vārdu, izpildījuma  un kosmosa radītājs ir Imants Daksis, apstrādi veicis - Jānis Dubavs.

Noklausies dziesmu.

Pārējiem divpadsmit stāstam muzikālās interpretācijas radījuši trīspadsmit pašmāju mūziķi un grupas: “The Bubble Gum expLOTION”, Evija Vēbere, “Plenērs”, “Inokentijs Mārpls”, “Dzelzs vilks”, Elizabete Balčus, Imants Daksis, “Difūzija”, “Baložu pilni pagalmi”, “Gas of Latvia”, “Zig zag”, “Oranžās brīvdienas” un MNTHA. Vizuālo stāstu izstāsta jaunās mākslinieces no Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas Reklāmas dizaina izglītības programmas 2. kursa un pedagoģe Klāra Grundšteine, animācijas un video salikumu veido – Valters Mednieks.

Uz augšu
Back