Pēc ģimenes konflikta Grobiņas pusē varmāka tiek nošķirts no ģimenes, bet nepakļaujas

Ilustratīvs attēls. FOTO: Pixabay

Aizvadītās nedēļas nogalē pēc ģimenes konflikta Grobiņas novadā policija pieņēmusi lēmumu par varmākas nošķiršanu un noformējusi protokolu par nepakļaušanos, informēja Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Madara Šeršņova.

Policijā saņemta informācija, ka Grobiņas novadā, kādā dzīvesvietā, sievietei ir nepieciešama policijas palīdzība, jo dzīvesbiedrs viņu fiziski iespaido. Likumsargiem ierodoties adresē, durvis atvēra sieviete, kurai bija redzami miesas bojājumi un nobrāztas rokas. Veicot pārrunas ar cietušo, tika noskaidrots, ka viņa vēlas, lai tiktu pieņemts policijas lēmums par nošķiršanu.  

"Sievietes dzīvesbiedrs, iznākot no citas telpas dzīvoklī un ieraugot tur policistus, uzvedās agresīvi un sācis bļaut. Likumsargi palūdza vīrieti uzrādīt personu apliecinošus dokumentus, uz ko viņš atbildēja, ka neko nedos un savu vārdu neteiks, tāpēc sieviete paņēma viņa pasi un iedeva to likumsargiem," notikušo aprakstīja Šeršņova.

Vīrietis, redzot, ka policista rokās ir viņa pase, mēģināja to atņemt, taču VP lūgusi vīrieti nomierināties un apsēsties dīvānā. Vīrietis uz likumsarga norādījumiem nereaģēja un turpināja uzvesties agresīvi, nometot glāzi ar ūdeni pie zemes un vicinot rokas, kā arī cenšoties iespert. 

Šeršņova uzsvēra, ka ar savām darbībām vīrietis ignorēja VP amatpersonu likumīgās prasības pārtraukt pretošanos, tāpēc viņam tika uzlikti rokudzelži. Persona tika aizturēta un viņam tika noformēts protokols par ļaunprātīgu nepakļaušanos policijas darbinieka prasībai, kad viņš izpilda dienesta pienākumus. Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu par šādām darbībām uzliek naudas sodu līdz 280 eiro vai piemēro administratīvo arestu uz laiku līdz piecpadsmit diennaktīm.

Tāpat uz vietas pieņemts policijas lēmums par nošķiršanu. 

VP atgādina, ka policija lēmumu par nošķiršanu var piemērot uz laiku līdz astoņām dienām.

Tas nozīmē, ka likumsargi notikuma vietā ar cietušo, pāridarītājam klāt esot, aizpilda pieteikumu policijas lēmumam par nošķiršanu pieņemšanai, kurā var izvēlēties, kādus aizliegumus policijas lēmumā noteikt varmākam. 

Savukārt tiesa var pieņemt nolēmumu par pagaidu aizsardzību pret vardarbību, kam ir garāks termiņš jeb precīzāk - bez termiņa.

Tas ir spēkā tik ilgi, kamēr kāda no pusēm iesniedz tiesā iesniegumu to atcelt.

Uz augšu
Back