Izdota audio grāmata "Reiz circeņiem bij’ mūzikas instrumentu veikaliņš"

"Reiz circeņiem bij’ mūzikas instrumentu veikaliņš"

FOTO: publicitātes

Izdevniecībā "Upe tuviem un tāliem" izdota audio grāmata kompaktdiska formātā "Reiz circeņiem bij’ mūzikas instrumentu veikaliņš", informē izdevēja Iveta Mielava.

Šoreiz audio grāmatiņas idejas pamatā pasaka, ko 60 gadus atpakaļ uzrakstījusi poļu bērnu grāmatu autore Lūcīna Leguta (Lycuna Legut), un savulaik latviski izdevusi arī izdevniecība "Liesma". Tas ir stāsts par diviem circeņiem, kuri saimnieko savā mūzikas instrumentu veikaliņā. Tur ierodas muša un vēlas saviem bērniem pirkt dažādus mūzikas instrumentus, lai tie uzstātos solo koncertā. Muša izvēlas instrumentus, jo tie spēlē tik skaistas melodijas, tomēr, abu mušas bērnu rokās nabaga vijole, klavieres, trompete un bungas spēj izdvest tikai šķības, greizas skaņas. Muša ik reizi pēc savu lolojumu izgāšanās vaino circeņu instrumentus. Līdztekus personāžiem ierakstā skan stīgu ģimenes pārstāve vijole, taustiņu karaliene – klavieres, pūšamais instruments – trompete un perkusijas ar bungām priekšplānā.

Izdevums paredzēts pirmsskolas un jaunāko klašu bērnu iepazīstināšanai ar mūzikas instrumentu skaņām un melodijām, ko tie spēj atskaņot , kā arī saprast, ka, lai spēlētu kā Vineta Sareika, Jānis Porietis vai Māris Briežkalns vajag cītīgi mācīties.

"Reiz circeņiem bij’ mūzikas instrumentu veikaliņš"

FOTO: publicitātes

Stāstu stāsta Gundars Āboliņš, bet circeņu un mušas bērnu lomās izdzīvojas Toms Treinis, Elizabete Marija Brante un JRT aktieru kursa studenti Sabīne Tīkmane un Gerds Lapoška.

Ieskaņošanu veicis Normunds Deinats.

Darba veidotāju sapņi būs piepildīti, ja kādam no klausītājiem, šo ierakstu noklausoties, radīsies vēlēšanās doties uz mūzikas apmācības pulciņu vai pat uz mūzikas skolu.

Ierakstu no 1. decembra var nopirkt Latvijas mūzikas ierakstu un grāmatu tirdzniecības veikalos.

Uz augšu