Turcija uz ASV un Eiropu deportējusi 59 "ārvalstu teroristus"

FOTO: AFP/SCANPIX

Turcija kopš 11.novembra deportējusi 59 "ārvalstu teroristus", trešdien paziņojis Turcijas Iekšlietu ministrijas preses pārstāvis.

26 cilvēki deportēti uz ASV un Eiropas Savienības (ES) valstīm, bet 33 - uz citām valstīm.

Ministrijas preses pārstāvis nepaskaidroja, vai visi deportētie cilvēki bijuši saistīti ar teroristu grupējumu "Islāma valsts". Nav zināms arī, kādas apsūdzības viņiem izvirzītas.

Nav arī skaidrs, kur un kad šie cilvēki sagūstīti un vai tas noticis pēc Turcijas militārās operācijas pret kurdu kaujiniekiem Sīrijas ziemeļaustrumos.

"Visi atgriezīsies savās valstīs. Turcija nav nedz atvērtais cietums, nedz viesnīca," sacīja Turcijas Iekšlietu ministrijas preses pārstāvis.

Zināms, ka Turcija deportējusi arī bērnus.

Turcijas Iekšlietu ministrija otrdien paziņoja, ka nosūtījusi atpakaļ uz Vāciju piecus "ārvalstu teroristu kaujiniekus".

Policija Frankfurtē pavēstīja, ka viens no deportētajiem ir 30 gadus veca persona, ar Vācijas un Sīrijas dubultpilsonību, bet pārējie četri ir bērni.

Turcijas Iekšlietu ministrijas preses pārstāvis paziņoja, ka drīzumā deportēti tiks vēl 12 "ārvalstu kaujinieki", bet neatklāja, kuru valstu pilsoņi tie ir.

Viņš arī atteicās atklāt, cik daudz ārvalstu kaujinieku kopumā ir aizturējusi Turcija un cik lielu daļu no viņiem Turcija gatavojas deportēt.

Turcijas ziņu aģentūra "Anadolu" nesen ziņoja, ka deportēti tiks 944 ārvalstu kaujinieki no 36 valstīm.

Ankara ir paziņojusi, ka turpinās deportēt šos cilvēkus arī tad, ja viņiem savās valstīs atņemta pilsonība.

Uz augšu