Bļugers gūst vārtus pret NHL čempioni un rezultativitātē tuvojas Ivanānam

TVNET Sports
Teodors Bļugers
Teodors Bļugers Foto: Reuters/ScanPix

Teodors Bļugers naktī uz ceturtdienu (pēc Latvijas laika) guva vārtus Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē pret pagājušās sezonas čempionvienību, turklāt viņš šajā līgā visu laiku rezultatīvāko latviešu hokejistu statistikas ailītē pietuvojies Raitim Ivanānam.

Bļugera pārstāvētā Pitsburgas "Penguins" komanda savā laukumā ar rezultātu 3:0 (1:0, 1:0, 1:0) pārspēja Stenlija kausa īpašnieci Sentluisas "Blues".

Latvijas hokeja uzbrucējs vārtus guva jau spēles 39. sekundē, izvirzot laukuma saimniekus 1:0 vadībā.

Bļugers laukumā pavadīja 16 minūtes un 27 sekundes, kuru laikā viņš izpildīja 1 spēka paņēmienu un veica 2 metienus pa pretinieku vārtiem.

Latvijas hokejists uzvarēja arī 5 no 17 iemetieniem un spēli pabeidza ar pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Bļugers 8 sekundes nospēlēja skaitliskajā vairākumā, bet 4 minūtes un 7 sekundes mazākumā.

Latviešu hokejists šajā mačā tika atzīts par spēles trešo spožāko zvaigzni.

Vēl pa vienam precīzam metienam uzvarētāju rindās izpildīja Stefans Nēsens un Alekss Galčeņuks.

Nēsenam šosezon šī bija pirmā NHL spēle, jo viņš līdz šim spēlēja fārmklubā Amerikas Hokeja līgā (AHL).

Teicamu spēli "Penguins" sastāvā aizvadīja vārtsargs Tristans Džerijs, kurš atvairīja visus 28 pretinieku metienus.

"Penguins" ar 34 punktiem 28 spēlēs ieņem 5. vietu Austrumu konferences tabulā, bet "Blues" ar 42 punktiem 30 mačos ir Rietumu līdervienība.

Pašlaik 25 gadus vecais Bļugers šosezon NHL čempionātā 28 mačos guvis 3 vārtus un veicis 4 rezultatīvas piespēles.

Kopumā karjerā Bļugera kontā NHL regulārajā čempionātā ir 56 spēles un 17 (9+8) rezultativitātes punkti.

Bļugers vairs tikai par 1 rezultativitātes punktu atpaliek no uzbrucēja un hokeja kaušļa Raita Ivanāna, kurš savā karjerā 282 spēlēs NHL regulārajā čempionātā tika pie 18 punktiem (12 vārti + 6 piespēles).