Klajā nāk Māra Bērziņa romāns "Aizliegtais pianīns"

Māris Bērziņš FOTO: Ekrānuzņēmums

Pirmdien, 2. decembrī, klajā nācis Māra Bērziņa romāns "Aizliegtais pianīns", informē izdevniecībā "Dienas Grāmata".

Gandrīz divdesmit aktīvas rakstniecības gados Māris Bērziņš (1962) ir nodevis lasītāju vērtējumam ne tikai piecus romānus, sacerējis stāstus un lugas, bet radījis arī tik savdabīgu personāžu kā Gūtenmorgens, kura rāmi ironiskās pārdomas par dzīves absurdo pusi lasāmas jau divās grāmatās. Māra Bērziņa veikums novērtēts ar Latvijas literatūras gada balvu (par lugu krājumu “Iztēlojies” 2009. gadā un romānu “Svina garša” 2015. gadā). Romāns "Svina garša" izpelnījies arī Dzintara Soduma balvu un Baltijas Asamblejas balvu literatūrā.

"Aizliegtais pianīns" FOTO: dienasgramata.lv

Jaunajā Māra Bērziņa romānā "Aizliegtais pianīns" galvenā darbības vide ir bērnudārzs, taču rakstnieka vēlīgi dzēlīgais skats tver arī Cibānu ģimenes - deputātes Lindas un mākslinieka Induļa - ikdienu, Saeimas aizkulišu spēles, ielūkojas departamentu, policijas un citu iestāžu birokrātijas gaiteņos.

— Es zinu, tas ir manis dēļ. — Atgāzusi galvu, Sabīne spiež plaukstu pie pieres.

— Ko?

— Jā, jo man ir interešu konflikts ar pianīnu. Viņi domā, ka man ir vēl citi pārkāpumi. Bet vairāk man nekā nav. Goda vārds!

— Es zinu… zinu. — Elita nodrebinās, redzot Sabīnes sejas izteiksmi. — Bet pagaidi, kā tu to domā? Ka par tevi ziņos?

— Tieši tā. Pianīna dēļ es zaudēju Departamenta uzticību, un to nevar tik vienkārši atgūt. Bet nekas! — Sabīne iesmejas. — Es visu sakārtošu priekšzīmīgā kārtībā un pierādīšu, ka mēs tomēr esam vislabākie.

Grāmatas mākslinieks Jānis Esītis. Grāmata izdota ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu. 

Cieto vāku sējums, 232 lpp.

Grāmatu iespējams iegādāties grāmatnīcās un www.dgramata.lv.

Uz augšu
Back